Snad každý rakovnický fanoušek hudby ví, že kapelník a skladatel Ota Pohry má své kořeny v Rakovníku a pravidelně a rád se sem vrací. Ať už sám, nebo zahrát zdejšímu publiku se svojí kapelou.
Kulturní centrum Rakovník ve spolupráci se Sdružením dechových orchestrů ČR a Uměleckou agenturou BRIVA jsou pořadateli již osmého pokračování cyklu s názvem Večery s dechovkou. Koncerty se letos poprvé konají za finanční podpory ministerstva kultury. Na jaře se posluchačům představili Babouci, Květovanka a Bojané.


Podzimní koncerty zahájí Vinohradská kapela rakovnického rodáka Oty Pihrta.
„Ten koncertem a křtem nové CD desky kapely oslaví své pětasedmdesátiny, ale zároveň to bude i jeho derniéra. Jak sám říká, je třeba uvolnit místo mladším a tak se koncert Vinohradské kapely pod taktovkou Oty Pihrta stane i koncertem posledním. Pořadatelé představí také nový stolní kalendář Dechových orchestrů pro rok 2009 a také nové číslo časopisu Naše muzika,“ doplnil Václav Hlaváček, hlavní pořadatelská duše rakovnického cyklu.


V listopadu je připraven koncert Šťáhlavské šestky s Josefem Pospíšilem.
„Upozorňujeme však, že z technických důvodů byl koncert přeložen z 19. listopadu na středu 26 listopadu,“ zdůraznil Václav Hlaváček.

Letošní finále celého cyklu Večerů s dechovkou bude excelentní. Pro vánoční koncert se nám podařilo zajistit vystoupení dechovky, která je v současnosti absolutní špičkou mezi českými a moravskými kapelami. Obrovské úspěchy sklízí také v zahraničí, a tak i posluchači v Rakovníku se již dnes mohou těšit na vystoupení Glorie Zdeňka Gurského. Již dnes se ale připravuje jarní cyklus. Přesné termíny a názvy kapel se diváci dozví v listopadu. Vše ale bude směřovat k festivalu Kněževeská dechparáda a k 10. Mistrovství Evropy dechových orchestrů, které pořádáme v roce 2009 poslední víkend v červnu v Praze na Křižíkově fontáně