„Je mi velikou ctí, že se mohu spolu s vámi zúčastnit tohoto významného dne a oslavit toto výročí. U vzniku Dobře utajené country jsem nebyl, ale všem, kteří ji vymysleli, bych chtěl poděkovat, protože jejich myšlenka byla opravdu fantastická. Poděkovat bych také chtěl všem, kteří mi pomáhali, bez nich bych to nedokázal," prohlásil Vladimír Škrlant.

Pak už dostala slovo muzika. O úvod a celý páteční program se postarali domácí. Jako první diváky ve velkém vedru ještě více rozehřálo Hradní Duo. Po něm nastoupil Rakovnickej potok a Žížeň Band.

Pro muzikanty z Rakovnického potoka je vystoupení na festivalu pokaždé jiné. „Hrajeme tu už po několikáté. Vloni jsme vynechali. Hrajeme už osvědčený repertoár. Zahrajeme také něco úplně nového z naší nové desky," prozradil před vystoupením za všechny Libor Štěpánek.

Kulaté ročníky festivalu se právě vyznačují tím, že je program dvoudenní. Ten letošní dvacátý měl i zahraničního hosta z Německa, zpěvačku Becky Gaber. Zpívá několik žánrů, mezi nimi i americkou contry. „Zpěvačka se nám přihlásila sama s tou podmínkou, že zazpívá anglicky a americkou country," vysvětloval Vladimír Škrlant.

Dalším nováčkem byl Rosťa Fišer, alias Michal Tučný revival. Po dvou letech se do Slabec vrátil kamarád Vladimíra Škrlanta Jan Nedvěd.

Ostatní kapely byly na pódiu Dobře utajené country jako doma. Hrají tu už několik let a rády se sem do příjemného prostředí vracejí.
„Já sám už neříkám Dobře utajená country, ale setkávání legend. Všichni sem rádi jezdí a jinde se mockrát nepotkají," podotkl Škrlant. Do Slabec se rádi vracejí posluchači z celých Čech.

Už poněkolikáté si nenechají ujít výbornou muziku a pohodovou atmosféru. Vladimír Škrlant, jak sám přiznal, se zase nejvíce těší na to, aby vše dobře dopadlo.

Celým programem festivalu Dobře utajená country provázela dlouholetá kamarádka Vladimíra Škrlanta Dáša Mudrová.

Až do neděle se přehoupl festival Dobře utajená country na louce u zámku ve Slabcích. Kapely totiž vyhrávaly do půl jedné v noci a lidem se vůbec nechtělo domů. Sobotní program byl velmi našlapaný, takže muzikanti přidávali alespoň pět, deset minut. I když přišlo o něco méně diváků než minulé roky, vládla krásná přátelská atmosféra a ti skalní, co se nenechali vedrem odradit, určitě nelitovali. Velkým překvapením byl Honza Nedvěd a kytarový virtuos Pavel Steidl. A co dál? Doufejme, že co nevidět se sejdem, jak zpívá Jitka Vrbová.

Trochu historie:

V roce 1995 partu nadšenců v dnes již zapomenutém country baru napadla myšlenka, aby se hrálo nejen v country baru, ale také na zámecké louce. U vzniku byla Jaroslava Voslářová, Jiří Talacko, Jana Vínerová, Miroslav Jirásek, který se postaral o ozvučení. Hrála kapela Pivo pozvaná nynějším prezidentem festivalu Vladimírem Škrlantem. Festival se řadí mezi nejúspěšnější v republice.