Přítomné seznámil nejen s ostrovem Bali, ale i s dalšími čtyřmi, ležícími poblíž, které administrativně spadají pod indonéskou provincii Nusa Tenggara Timur a které procestoval se svojí manželkou. Na každém ostrově se praktikuje jiné náboženství a každý ostrov má svoje zajímavosti.

Ostrov Flores okouzlí korálovými ostrůvky a vyhaslými i dosud činnými sopkami, liduprázdnými plážemi a různými sousošími menhirů. Na ostrově Komodo se zase vyskytuje varan komodský, který je největším a nejmohutnějším ještěrem na světě. Je zde národní park, kde si budete připadat jako v pravěku. Obyvatelé ostrova Sumbawa jsou muslimského vyznání a proto zde ženy a dívky chodí zahalené. Je rájem pro surfaře, stejně jako další ostrov Lombok, kde se nachází panenské pláže s tyrkysovým mořem. A konečně ostrov Bali, kde je velké množství chrámů, najdete zde jogínská centra, mořské želvy karety, delfíny i pláže s černým pískem. Hlavním náboženstvím je tu hinduismus a místní obyvatelé přinášejí svým bohů různé obětiny, které dávají před vlastní dveře. Jsou velmi pozitivní, optimističtí a zbožní. Ostrov je též známý tím, že se sem jezdí oddat lidé z celého světa.

Vyprávění bylo prokládáno velkým množstvím fotografií i videzáběrů, některé byly dokonce pořízeny z dronu. Na závěr Lemberk zájemcům doporučil tuto zemi navštívit, neboť cena je srovnatelná s dovolenými v evropských letoviscích.

AUTOR: Lenka Rodová