.
Proč, vysvětlil za pořadatele Vladimír Šamberger: „Letní Vodárna Fest, kterou pořádají členové kapely E. O. S. ve Stochově, má už slušnou tradici. Proto nás napadlo udělat jeho zimní verzi. Rakovník je, myslím, důstojné místo, zde i v okolí působí řada kapel nekomerčních žánrů a je tady i dost příznivců tvrdších hudebních stylů a v neposlední řadě také výborný sál v Domě osvěty. Musím podotknout, že ředitel Kulturního centra v Rakovníku Jiří Karel nám velmi vyšel vstříc, díky čemuž jsme mohli akci zrealizovat."

Vznik festivalu byl vlastně jednoduchý. „Před více jak deseti lety nás ještě nikdo moc neznal, i když jsme jako jednotliví muzikanti nebyli žádnými začátečníky, a tak nebylo tolik příležitostí na větších akcích. Proto jsme si udělali svůj vlastní festival. Pozvali jsme si stylově spřátelené kapely, které jsme znali i osobně, a tak to vlastně všechno začalo," popisoval historii Jiří Hudec ze skupiny E. O. S.

Hned napoprvé přišlo dost diváků, proto zakladatelé festivalu pokračovali. Prvně se hrálo v Kačici, pak se festival přestěhoval do Stochova. Na letním festivalu se hraje na „placu" vedle motorkářského klubu. A hned vedle stojí vodárna, jasné a jednoduché vysvětlení názvu celého podniku. Vodárna pak zůstala i v názvu zimní verze. To pro udržení tradice.

V zimě hrají kapely stejného nebo podobného žánru a nacházejí si je tedy i stejní fanouškové.
Kapely, které na festivalu hrají, organizátoři už před tím slyšeli. Vybírají je při koncertování po republice. Osloví je a navážou spolupráci. Některé z nich můžete slyšet na akci opakovaně. To podle reakce publika. Pokud se líbí, přijedou zas.

„Kromě toho vzniká mnoho dalších skupin podobného žánru, takže pokud se nám líbí, pozveme je. Tomůže být i příležitost pro začínající kapely. Většinou na letním jednodenním festivalu pak hraje osm až devět skupin," vysvětloval Jiří Hudec.

Zimní Vodárna Fest byl kratší. Roli hlavního taháku plnila kapela E. O. S. Rozbalila to jako poslední, takže se postarala vlastně o vyvrcholení večera. Další dobrý zážitek slibovala kapela LOCO LOCO hrající před ní. Na poslední chvíli bohužel odřekli účast Skywalker a Snail, nicméně o výbornou show se postarali Dilemma in Cinema ze Slaného a díky změně v programu dostali příležitost a výborně zahráli plzeňští Donnie Darko.

Pokud se pořádání festivalu osvědčí, fanouškové budou spokojeni a Kulturní centrum Rakovník zůstane akci nakloněno, mohla by tak vzniknout nová tradice.

„Chtěli bychom tu vytvořit tradici zimní verze Vodárna Festu, stejně jako tomu je v létě ve Stochově. U nás to mají kapely tvrdšího charakteru složitější, protože tahle muzika není běžným konzumentem vnímána jako takzvaně populární a tím pádem propagována masovými médii. Ale to neznamená, že je to špatná muzika, jen prostě není komerční. Lepší situace je už na Slovensku," zkonstatoval Jiří Hudec.

Kapela E. O. S. hraje ve složení:

Michal Knotek – bicí, Dušan Hora – kytara, Martin Hasík – kytara, Roman Velinov – basová kytara, Jiří Hudec – zpěv. E.O.S. můžete v uvedené sestavě vidět a slyšet od roku 2003. Stylově se řadí do „šuplíku" metal – hardcore. Nejstarším členem je Roman Velinov, známý například z legendárního plzeňského Feratu. Kapela má fanoušky ve všech generacích.

Pokud jste první zimní Vodárna Fest v Rakovníku nestihli, nevadí, E. O. S. můžete v Rakovníku slyšet 19. dubna na další akci a opět v Domě osvěty.