Milan Lovětínský je mezi Rakovničany dobře známý, hlavně u ženské části obyvatel. Působil zde totiž dlouhá léta jako ženský lékař. Již od mládí ho zajímala příroda, kterou má velmi rád. Bydlí v Šípech, odkud vyráží do přírody ve svém okolí.

Fotografuje třetím rokem a většina jeho fotografií byla pořízena právě v okolí Šípů, hradu Krakovec, Milíčova, Jankovic mlýna a Machova mlýna. „Sezona" na focení mu začíná v březnu, kdy se v přírodě začíná objevovat hmyz. 

Výstavu zahájila úvodním slovem ředitelka Městské knihovny Milena Křikavová, která na Milana Lovětínského prozradila, že v letošním roce slaví životní jubileum. Proto také dostal tematicky vytvořený dort. Stejně tematické bylo i občerstvení, jednohubky v podobě vos, pavouků a brouků. O hudební vystoupení se postaral hrou na kytaru a zpěvem Vojtěch Pejša. Oslavenci a vystavovateli přišlo popřát mnoho přátel i „kolegů" klubu FOTORAK - fotoklubu Rakovník, jehož je také členem.

Součástí vernisáže byla vědomostní soutěž ze života hmyzu, z odpovědí Milan Lovětínský vylosoval výherkyni, která od něj obdržela vlastnoručně podepsaný nástěnný kalendář. Výstavu fotografií je možné zhlédnout do 6. března.

Lenka Rodová