Výstava Natura inspira je malou ukázkou těchto přírodních motivů, které jsou využity na textilních dezénech, dekoračních látkách do interiéru či na textilních hračkách. Vystavené dezény jsou ztvárněním tří ročních období. V prvním z nich, představující jaro – kolece „Hippies“ – jsou využity jarní jásavé barvy ve veselých abstraktních prvcích. Léto představují návrhy s názvem „Jungle“ – zde jsou dominantami těžké a dusné barvy navozující atmosféru deštného pralesa. Poslední soubor návrhů nese název „Harvest“ (Úroda) a představuje podzimní dary přírody.

Součástí vystavených dezénů jsou také návrhy na potisk trička pro značku Atom rat, jejíž hlavní doménou je oblečení pro mladé.

Na výstavě je ke shlédnutí také ukázka voskové batiky na plátně, ruční tisk–sítotisk, prostírání z paličkované krajky nebo háčkované kabelky. Textilní hračku zastupuje artefakt s názvem „Domino“ (technika tapiko), který překračuje rámec klasické bytové textilie a stává se didaktickou pomůckou poskytující haptický zážitek díky použití různých materiálů. Zároveň slouží jako zprostředkovatel kolektivní hry. Praktickým funkčním doplňkem do interiéru je ukázka kuchyňského prostírání a mísy, které se účastnily výstavy Mobitex Brno 2007, s názvem „Průhledy“. Předností těchto doplňků je jejich omyvatelný materiál, který je v kuchyni velkou výhodou.

Artefakty jsou doplněny háčkovanými detaily, které se nechaly inspirovat květinovými prvky. Autorka by na sebe ráda touto výstavou upozornila a nabídla své služby všem, kteřé mají rádi originální záloežitosti nebo hledají vhodný drárek pro sebe i své blízké. Výstavu si můžete prohlédnout až do 7. února 2010 v muzeu v Novém Strašecí vždy od úterý do pátku od 8 do 15.30 hodin, v sobotu od 9 do 13 hodin a v neděli od 13 do 17 hodin. (hon)