Miroslav Mottl a Jiří Měchura


Miroslav Mottl, malíř od Pána Boha, zůstává svému věčnému tématu – Jesenici - věrný i tentokrát. „Obrázek namaluje, pomazlí se s ním a pak nám předává,“ charakterizuje malířovo konání Vlastimil Řebec. Skicářem Měchurovým je naopak fotoaparát a snímky tentokrát zavádějí diváka do zahraničí.
Přesto oba vystavující mají hodně společného, vidí podle Vlastimila Řebce „krásu v nenápadných věcech, klidnou krásu krajiny ve zkratce fotografické a malířské. Když jsem na výstavu přišel, srdce se mi rozzvonilo“.
O celé tvůrčí jesenické trojce prozradil: „I když jsme každý jiný, máme se rádi. Snášíme se, doplňujeme, jeden druhého potřebujeme. Hoši, povedlo se.“
Enormní návštěva výstavy


Enormní návštěvu výstavy by mohl závidět i Rakovník. Zahájení si nenechali ujít Jeseničtí, zvědavi na nové snímky svého člena byla pochopitelně i fotografická Amfora (Pavel Nejman si dokonce přivezl klávesy), nechyběl ani nestor rakovnických výtvarníků-neprofesionálů Karel Polcar. Ještě naposledy si vypůjčme slova Vlasty Řebce, tentokrát ty, s kterými se s prvními návštěvníky výstavy rozloučil: „Dívejte se, kochejte a za nějaký čas se ještě vraťte. Tahle výstava za to stojí.“
Potrvá do 18. listopadu a je otevřena úterý až pátek 8.00 – 15.30, v sobotu od 8.00 do 12.00 a v neděli od 13.00 do 17.00 hodin.