Občanské sdružení Kostelík pořádalo v pátek benefiční koncert skotských dudáků a bubeníků 1st Czech Pipes and Drums. Koncert přilákal desítky lidí nejen z Kostelíka ale i okolí. Na návsi se představilo celkem šest dudáků a tři bubeníci. Součástí koncertu byla i výstava Skotsko ve fotografiích, kterou připravil Vašek Rout. Nechyběla ani ochutnávka skotské whisky. Do koncertu se zapojili i někteří diváci. Měli totiž možnost naučit se pravý skotský tanec.

„Výtěžek z koncertu poputuje na postupnou opravu kaple Máří Magdaleny v Kostelíku a na vybudování cesty, která vede okolo Kostelíka směrem nad Berounku. Tato kaple zatím náleží církvi. My se snažíme o to, aby církev kapli převedla na Městys Slabce a následně na občanské sdružení. Rádi bychom se o kapli starali,“ řekl člen občanského sdružení Radim Perlín. Vybrané peníze ze vstupného by sdružení rádo investovalo do zajištění bezpečnosti kaple, do opravy oken a opravy zvoničky.

Občanské sdružení vzniklo přesně před rokem. Sdružení tvoří jednapadesát členů. Ve výboru je Milan Let, Radim Perlín a Petr Klaub. Nejen tito tři pánové se starají o činnost sdružení. Pomáhají jak místní obyvatelé, tak i chataři. Všichni se společně snaží rozšířit aktivity v Kostelíku. První akce, kterou sdružení pořádalo, byl vánoční koncert. „Teď pořádáme první letní koncert. Chceme pokračovat v dalších akcích, a proto na příští týden připravujeme kurz pletení košíku a misek z pediku, drátkování a práce s hrnčířskou hlínou na kruhu,“ uvedl Perlín.

Občanské sdružení by také rádo poděkovalo Dobrovolným hasičům z Modřejovic, kteří pomáhali při organizování celé páteční akce.