Grafiky žáků výtvarného oboru ZUŠ Rakovník zahrnují až na jednu malbu většinou vícebarevné linoryty inspirované malbami slavného španělského umělce Pabla Picassa.

„Je to speciálně technika rytí, postupné odkrývání barev a jejich tisk, kterou vymyslel právě Pablo Picasso. Tímto slavným výtvarníkem jsme se vedle jiných letošní školní rok inspirovali a jako náměty jsme si vybrali obrazy z jeho modrého období,“ přiblížila výstavu Eva Pelcová, která se pro její uspořádání rozhodla na poslední chvíli. „Vůbec jsem totiž nepředpokládala, že díla, která vzniknou, budou tak krásná. Přišlo mi líto, aby byla k vidění v uvozovkách pouze ve škole, a tak jsem si řekla, že by zasloužila samostatnou výstavu,“ vysvětluje Eva Pelcová.

Její žáci pracovali na obrazech celkem tři měsíce. „Musím je moc pochválit, že tak dlouhou dobu vydrželi dělat na jedné věci, což je v dnešní době velká vzácnost a doufám, že je to i bavilo. Ač mají obrazy smutný obsah, je z nich patrná i krása, kterou do ní děti vložily,“ dodala Eva Pelcová.

Výstavu bude možné v rakovnické vinotéce spatřit do 20. června.