Jiné třicátnice se předhánějí v tom, jakým módním výstřelkem oslní své okolí, Lída to má jinak. Nejlépe se cítí v elegantních modelech z první republiky, v nichž vyráží na řadu společenských akcí, módních přehlídek, které sama pořádá a nezřídka ji v autentických oblečcích z vyhlášených prvorepublikových salonů potkáte i na ulici.

Jelikož je první republika navíc od loňska velmi žádanou, poněvadž jsme společně oslavili 100 let od založení Československa, Ludmila se má co ohánět. Díky historickým modelům z celého světa, vlastní dnes obsáhlý fundus, za který by se nemusely stydět ani filmové ateliéry.

Hadříky a doplňky pro ženy i muže z let desátých, dvacátých, třicátých i dalších desetiletí se jejich majitelka rozhodla před časem provětrat častěji a otevřela si Athelier Cakee, kde mají možnost si její kostýmy zájemci příležitostně vypůjčit.

Aby mohla originální kousky vidět i širší veřejnost, uspořádala Lída v Muzeu v Novém Strašecí výstavu pod názvem Žiju v první republice, jejíž zahájení se uskutečnilo ve středu 26. června a k vidění bude do 31. srpna.

„Ke své netradiční zálibě jsem se dostala díky prababičce. Ta se prostřednictvím psaní dívčích románů pod pseudonymem A. D. Lánská setkala za první republiky s prezidentem T.G. Masarykem a mnoha dalšími zajímavými lidmi. První republiku jsem tak poznala už jako velmi malá dívenka. Na konci základní školy jsem si opatřila prvorepublikové šaty na vystoupení k výročí založení naší školy v Lánech. A nutno podotknout, že bylo tehdy zaseto pomyslné semínko mé sbírky, která se po letech rozrostla do úctyhodných rozměrů. Kromě mě žijí dnes v první republice můj přítel i syn, kteří mě na řadě akcí a přehlídek provázejí,“ říká Ludmila Zusková.