Program, který si položím na klín před sebe, říká, že dnes publiku, pohodlně usazenému v malém koncertním sále školy, předvedou své umění děti ze tříd učitelů: Věry Hamouzové, Martiny Jelínkové, Evy Jiráskové, Jana Kolihy, Petry Martinovské, Evy Sukové, Lenky Tovarové a Sylvy Wilhelmové.

Na pódiu se postupně střídají akordeonisté, hráči na zobcovou flétnu, klavír, elektrické klávesové nástroje. Pěkné vystoupení mimo jiné odehráli třeba klavírista Jiří Šiler, Karel Peterka, který nejenže hrál na akordeon, ale ke hře také zazpíval, nebo Barbora Bartošová na zobcovou flétnu.

A dramatický obor čili dramaťák zpestřil obsáhlou plejádu muzikantů (celkem 20 bodů programu) přednesem. Svěží byly výstupy Aleny Jeriové, Jany Vítové, Veroniky Elznicové a Kristýny Jelínkové. Ale každý z vystupujících si zasloužil potlesk, vždyť vystoupit před diváky stálo je i jejich pedagogy řadu hodin pilného nácviku. A že se v některých případech vloudila chybička? To je okamžitě odpuštěno, neboť jak je známo, chybami se člověk učí a třeba už zítra bude stejná skladba malým muzikusem zahrána o sto procent lépe.

No a velký potlesk si určitě zasloužili i ti starší a talentovaní milovníci hudby. Jmenujme za všechny například výkon Michaely Steigerové, která potěšila hrou na zobcovou flétnu (Sonáta d´moll – Teleman) nebo saxofonistku Terezu Šváchovou (Take Five – Desmond).

Dodejme, že 6. žákovským koncertem nás provedla moderátorská dvojice Tereza Mašková a Matěj Roubal.