Předchozí
1 z 6
Další

Jaroslava Pitařová soutěží již třicet let

Již deset let sedí na vrátnici společnosti Anexia Rakovník usměvavá dáma Jaroslava Pitařová. Kdo ji zná, ví, že je ohromně soutěživá. Naposledy vyhrála v anketě Rádia Impuls o nejoriginálnější roušku s úsměvem a dokonce měla i živý vstup.

Jaroslava Pitařová.Zdroj: archiv Jaroslavy Pitařové

„Poté, co se začaly nosit roušky, jsme si kolegy říkali, že pod nimi není vidět úsměv. Jelikož jsem taková srandistka, tak mě napadlo, že bych si úsměv na roušku mohla namalovat. Pak jsem poprosila řidiče a fotografa Tondu Vydru, jestli by mě nevyfotil v roušce,“ začíná s vyprávěním.

Jaroslava Pitařová.Zdroj: archiv Jaroslavy Pitařové

Shodou okolností byla na facebooku Rádia Impuls výzva, aby lidé posílali roušku, na které je úsměv. „Tak jsem tam fotku také poslala a dostala jsem od lidí nejvíce hlasů. A tak mě vybrali moderátoři rádia a udělali se mnou rozhovor na téma koronavirus – jak ho zvládáme. Následně jsem měla i živý vstup, kde jsem odpovídala, jak celou situaci zvládám. Hodně mi pomáhá pěkné počasí, ale i kamarádky a kamarádi. V práci jsme všichni veselá kopa, a i když je to vážná věc, dokážeme si z ní udělat i legraci. Musíme se nákaze nějak postavit, abychom to zvládli a nezblbli z toho,“ usmívá se.

Jaroslava Pitařová.Zdroj: archiv Jaroslavy Pitařové

Jaroslava má vášeň pro nejrůznější soutěže, a to již tři desítky let. „Jen v posledních patnácti letech jsem vyhrála tři skútry, šest mobilů, šest foťáků, myčku. Tu jsem vyhrála tím, že jsem měla odhadnout, kolik se prodalo pracího prášku v celé republice za rok. Já to odhadla nejlépe, což mohlo být i tím, že jsem v té době pracovala v drogerii. Také jsem vyhrála asi čtyři televize,“ vyjmenovává. Třikrát už si Jaroslava vyzkoušela i televizní soutěž, konkrétně Pálí vám to, Česká tajenka a Co na to Češi.

Jaroslava Pitařová.Zdroj: archiv Jaroslavy Pitařové

Podle Jarky je celkem jedno, o jakou soutěž se jedná, soutěživost má prostě v krvi. „Luštím různé křížovky, zúčastňuji se logických soutěží, fotosoutěží či tipovacích soutěží. Jedna tipovačka spočívala v tom, že z leteckého pohledu byla určitá závodní trasa a mělo se odhadnout, kolik přesně měří metrů. Na fotce byla i osobní auta a já odhadla, kolik auto měří, poskládala jsem je za sebou a odhadla jsem to správně. Už jsem měla i množství fotek v časopise. Když jsem měla malé děti, bylo nějaké téma, na které jsem poslala fotku a díky dobrému foťáku, ale i štěstí, mi fotku většinou otiskli,“ popisuje.

Jaroslava Pitařová.Zdroj: archiv Jaroslavy Pitařové

Vedle soutěží má ovšem Jarka i spoustu dalších koníčků. „Měla bych být už v důchodu, abych na ně měla čas,“ směje se. Ráda si zahraje stolní tenis, tenis, kuličky, šipky, minigolf, bowling, ale také ráda maluje. „Obrázků už mám doma dost. Vždycky, když se na ně podívám, říkám si, tohle by bylo třeba ještě opravit. Musím mít ale na malování náladu. Nějakou dobu trvá, než si to připravím, namaluji, pak to ještě musím poklidit. To není úplně ono. Lepší by bylo, kdybych měla ateliér nebo nějaký pokoj, kam bych mohla jít, sednout a malovat. Maluji ale pouze pro zábavu, žádnou výstavu rozhodně nechystám,“ uzavírá Jarka.

Jaroslava Pitařová.Zdroj: archiv Jaroslavy Pitařové