Předchozí
1 z 5
Další

Z Dany Belušové se za krátkou dobu stala uznávaná včelařka  

Dana Belušová se sice včelaření věnuje poměrně krátkou dobu, přesto se stala respektovanou osobou v tomto oboru. Její úly bychom nalezli třeba v Rynholci či při NSEV Čabárna u Brandýsku. „Ke včelaření jsem přišla jako dítě u dědečka, nadchlo mě to. Jenže pak jsem se musela starat o rodinu, dům a nebyl na včelaření čas. K tomuhle koníčku jsem se vrátila až v roce 2006, kdy jsme s kladenskými včelaři založili v NSEV na Čabárně včelařský kroužek pro děti,“ popisuje Dana Belušová.

Dana Belušová.Zdroj: Deník / Jan Brabec

Absolvovala jsem učiliště v Nasavrkách, které tehdy realizovalo projekt na uznávání kvalifikace včelaře. Jednalo se o hodně intenzivní školení, ale nemusela jsem studovat celý tříletý obor včelaře. Následně jsem složila ještě učňovskou zkoušku a získala certifikaci profesionálního včelaře. Nyní bych se chtěla posunout ještě dál, stát se učitelem včelařství.

Dana Belušová.Zdroj: Deník / Jan Brabec

Jeden z přednášejících mi na škole otevřel oči v tom, jak včelařství vnímat. Například můj dědeček měl včely moc rád, ale většinou mi nedokázal vysvětlit, proč se nějaké věci dějí. Dodnes znám spoustu včelařů, kteří mají léta praxe, ale všechno dělají jen proto, že se to tak prostě dělá. Každý si k tomu ovšem něco málo svého přidal, něco ubral a v konečném efektu tito lidé dělají něco, co včelám naopak škodí.

Dana Belušová.Zdroj: Deník / Jan Brabec

Nedá se ani říci, že by bylo všechno týkající se včel vyzkoumané či popsané v literatuře. Kolikrát včely otevřete a najdete například problém, který jste nečekali a nikdo vám ho neumí vysvětlit. Včelař tak musí mít cit pro přírodu a její vztahy s prostředím. Včely jsou totiž s přírodou a počasím velmi úzce spjaty, na což spousta lidí bohužel zapomíná. Někteří chtějí přesný návod, co který den nebo měsíc udělat. Ale takhle to nefunguje.

Dana Belušová.Zdroj: Deník / Jan Brabec

Konzumace medu bývá prvotní motivací, proč se pustit do včelařství. Dokud jsem nebyla včelařem, tak byla roční spotřeba medu v naší rodině okolo šesti kilogramů, aktuálně tomu je tak kolem padesáti nebo šedesáti kilogramů. Nápoje si medem nesladím. Ideálně ho užívám na lžičku ráno jako startér. Dnes téměř nic nesladíme cukrem, ten kupujeme už jen pro včely.

Dana Belušová.Zdroj: Deník / Jan Brabec