VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KŘIVOKLÁT

Lidí byla plná náves. Velcí nakupovali. Malí měli pohádku

Skryje – Přehlídkou místních řemeslníků i chovatelů by se dal docela snadno nazvat sobotní jarmark na návsi.

Ženu našli mrtvou

Křivoklátsko – Do redakce Rakovnického deníku přišla smutná zpráva. Pátrání po osmasedmdesátileté seniorce, která se v neděli ztratila na Křivoklátsku, skončilo.

Kolem vsi si vyšlápli nejen místní

Karlova Ves – Koho neodradily sobotní ne příliš jarní teplota a chtěl si užít krásnou přírodu v okolí obce, mohl vyrazit na tradiční Pochod kolem Karlovy Vsi. A opravdu tradiční. Šlo se už po osmadvacáté.

Na Křivoklát a do Lužné vyrazí parní souprava tažená Šlechtičnou

Křivoklát - Milovníci železniční nostalgie mají důvod k radosti. Znovu po roce mohou totiž vyrazit na akci s názvem Knížecí velikonoce na Křivoklátě historickou soupravou taženou parní lokomotivou „Šlechtična".

Řidič převrátil náklaďák plný štěrku. Utrpěl těžké zranění

Sýkořice – Příliš rychle projížděl zatáčkou devětatřicetiletý řidič náklaďáku z Berounska. To se mu stalo osudným. Auto i s návěsem se převrátilo na bok. Muže za volantem s těžkým zraněním transportoval vrtulník do Ústřední vojenské nemocnice v Praze Střešovicích.

Je možné, že to nejkrásnější je teď a tady člověk Ota Pavel

Posledního března se už napořád zastavilo srdce dnes již legendárního spisovatele Oty Pavla, jenž psal o řece, u které zestárnul a omládl, o svých nejbližších a o sobě, o sportovcích v jejich hodinách radosti i věčnosti beznaděje. O řece, která připomíná dávno zašlé chvíle s příběhy, ve kterých je skoro všechno pravda a všechno skoro sen. Kolik z nich a těch svých vlastních si dokážeme prožít a kolika z nich se tak trochu bojíme? „Zbláznil jsem se na zimní olympiádě v Innsbrucku. Zatáhl se mi mozek, jako kdyby přišla mlha z Alp. Může vás zachránit jenom zázrak. Nemohu tvrdit, že jsem trpěl jako zvíře, protože žádný člověk neví, jak trpí zvíře. Vím jenom, že jsem zkoušel strašně. Když mi bylo líp, myslel jsem na to, co bylo v životě nejkrásnější."

Do debaty o národním parku už nepůjdou

Křivoklát - Chystané vyhlášení Národního parku Křivoklátsko vyvolává reakce jak na straně jeho příznivců, tak i odpůrců. Podle některých zúčastněných jsou však jakékoliv emoční projevy a obviňování protistrany zbytečné. Důležitost možného vzniku národního parku ve Středočeském kraji by totiž měli posoudit nezávislí odborníci, a to i ze zahraničí.

Dočkají se? Obcím chybí voda i odpad

Křivoklát Dočkají se po dlouhých letech slibování obyvatelé Křivoklátska tolik očekávané kanalizace a také vodovodu? Šance tu stále ještě je. Znovu se totiž mluví o tom, že by obce Křivoklátska mohly pokračovat ve společném projektu na vybudování vodovodní sítě a také kanalizace. Tento projekt za zhruba devět set padesát milionů korun v letošním roce zkrachoval na nedostatku peněz v rozpočtech obcí. Ty se nedokázaly složit na povinnou spoluúčast k šestisettisícové dotaci od ministerstva životního prostředí.

Jasno ohledně vyhlášení národního parku nemají ani politici

Křivoklát - O tom, zda by měl být na území Křivoklátska vyhlášen národní park, nemají jasno ani političtí představitelé. Zatímco bývalý středočeský hejtman David Rath myšlenku vzniku národního parku podporoval, současný hejtman Josef Řihák se přidal na stranu odpůrců.

Místní se bouří: Národní park tady nechceme. Je to hloupost

Křivoklát Ostrá debata se znovu strhla mezi příznivci chystaného Národního parku Křivoklátsko a jeho odpůrci. Proti vzniku národního parku bojují nejen lesníci, ale také drtivá většina místních obyvatel či někteří politikové. Podle nich je to zbytečné.

Řidička sjela z prudkého srázu

Zbečno – Třicet šest metrů 
z prudkého srázu sjela dvaačtyřicetiletá řidička z Rakovnicka.

S koledičkou obešli své přátele, popřáli štěstí do nového roku

Křivoklát – „Děkujeme za ty dary, co jste nám třem králům dali. S Pánem Bohem zůstávejte, na tři krále vzpomínejte!" Loučí se v sobotu večer tříkráloví koledníci v hostinci u Sýkorů a přesunují se o kousek výše, do hostince U Jelena.

Nová tradice je tu: v Berounce se potápělo pět otužilců

Nezabudice – Otužilci ve Vltavě o vánočních svátcích jsou tradiční, ale možná už trochu „ohraná" podívaná. Letos ale vznikla zbrusu nová tradice. Otužilci se už nemusí pyšnit jen Vltava, ale také Berounka na Rakovnicku.

První křivoklátský advent měl krásnou domácí atmosféru

Křivoklát – Advent, dalo by se říci po sousedsku, se uskutečnil letos poprvé v křivoklátské sokolovně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT