VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KŘIVOKLÁT

Zahájili sezonu požárním útokem na Berounce

Zbečno - Mladí hasiči zahájili sezonu soutěží v požárním útoku po dvanácté ve Zbečně u řeky Berounky. Počtvrté se soutěž odehrává jako Memoriál Josefa Cyruse. Krásné počasí vylákalo na první měření sil třicet pět družstev, což je rekordní počet. Netradiční soutěže se účastní nejen hasiči z Rakovnicka, ale vyhledávají ji i ti ze sousedních okresů. Jedno družstvo přijelo z Hřebče na Kladensku a z Berounska dorazili poprvé hasiči z Hýskova.

Ohnivci nebyli od bodů daleko

Libušín – Městečko nenavázalo na překvapivé vítězství s Nelahozevsí, když se na Ohnivcích ohnivý čarodějnický večer projevil víc, než je zdrávo, a nakonec padli v Libušíně 3:2.

Důležité je soustředit se a pracovat přesně

Křivoklát, Písky – Ze Střední farmářské školy ve městě Litzlhof v Rakousku přijelo devět zástupců. Soutěže se zúčastnili dva žáci. Vedoucím výpravy byl Daniel Koch. Ten také prozradil, jak se žáci na soutěž připravovali: „Šest lidí se připravuje po celý rok. K tomu mají ještě jedenkrát týdně trénink. Pak mají soutěže ve škole a nejlepší se účastní soutěží mimo školu v Rakousku i po celé Evropě. V příštím týdnu se například u nás koná mistrovství Rakouska pro všechny odborné školy."

Kácení bývá pokaždé nejzáludnější disciplínou

Křivoklát, Písky - Vyměnit řetěz, neboli rozborka-sborka motorové pily, kombinovaný řez, řez přesný na podložku, kácení na cíl a odvětvování museli zvládnout ve čtvrtek a v pátek účastníci soutěže Mistrovství republiky Dřevorubec junior 2016.

Věž ukrývala dvě schránky staré sto třicet let

Křivoklát - Při opravě Velké válcové věže hradu Křivoklát byly v její makovici (vrcholovém zakončení klempířské konstrukce) nalezeny dvě skleněné schránky z roku 1883.

Městečko porazilo druhou Nelahozeves!

Městečko – Odevzdané Městečko? Vůbec ne! Obralo aspiranta na postup – Dynamo Nelahozeves. Domácí byli po celé utkání lepší, přesto po první půli prohrávali. Po přestávce však otočil skóre Šnídl se Zuskou a vítězství 3:1 pečetil v 70. minutě Urban.

Přehrazení Berounky: svahy jsou nestabilní, hrozí zborcení

Roztoky, Křivoklát - Studie Povodí Vltavy na výstavbu retenční nádrže na řece Berounce, ideálně v místech před obcí Roztoky, má podle vodohospodáře Luboše Matějky celou řadu nedostatků. Ten navíc řekl, že autoři studie určitě vědí o špatné stabilitě svahu na březích Berounky, ale na nebezpečí neměli prý příliš upozorňovat.

Prezident Miloš Zeman výstavbu nádrže na Berounce nepodporuje

Beroun, Křivoklát – Na stranu odpůrců záměru výstavby retenční nádrže na řece Berounce v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko se postavil také prezident České republiky Miloš Zeman. Ten to řekl v nedalekém Berouně při další oficiální návštěvě Středočeského kraje.

Obyvatelé Křivoklátska zuří: velká voda by zničila údolí

Křivoklát, Rakovník - Vlna kritiky se v současné době snáší od obyvatel Křivoklátska na starostku obce Lety u Dobřichovic Barboru Tesařovou. Ta se, mimo jiné, v pořadu České televize Nedej se, který se zabývá aktuálními ekologickými kauzami, nechala slyšet, že výstavba retenční nádrže nijak příliš neovlivní zdejší přírodu.

Ohnivci venku poprvé bodovali

Braškov – Fotbalisté Městečka vybojovali premiérové venkovní body, když si v Braškově připsali dva body za vítězství v penaltovém rozstřelu.

V Roztokách demonstrovali proti obří hrázi na Berounce

Roztoky /FOTOGALERIE/ – Svůj nesouhlas proti možné výstavbě retenční nádrže na řece Berounce u Roztok u Křivoklátu přišly vyjádřit stovky lidí právě do Roztok ke zdejšímu jezu. Kromě starostů obcí z horního toku Berounky dorazili také obyvatelé Roztok a okolních obcí, ale také lidé z Kladenska, Berounska a dalších koutů České republiky. Podpořit kritiky přijeli nejen někteří politici a také ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), ale také známé osobnosti, jako například herec Tomáš Hanák, Roman Horký ze skupiny Kamelot a také kladenská skupina Gladly S.W. Petici na místě podepsalo zhruba pět set návštěvníků.

Spekulace o podpoře výstavby hráze Středočeský kraj odmítá

Rakovník, Roztoky - Žádné hráze tady nechceme. Je to nesmysl. Zničí se tím nejcennější kus přírody v Čechách. Tak reagují téměř všichni obyvatelé Křivoklátska, kteří nesouhlasí se zveřejněnou studií Povodí Vltavy, kde se uvažuje o výstavbě takzvaných retenčních nádrží v oblasti Křivoklátsko. Nádrže by podle zpracovatelů studie měly ochránit lidi a jejich majetky na dolním toku Berounky.

Fotbalisté Městečka v závěru sahali po bodu

Velká Dobrá – Fotbalisté Městečka, kteří se nacházejí na posledním místě I. B třídy, bod za Nižborem, potřebovali v dalším kole bodovat. Ve Velké Dobré nebyli daleko, avšak opět je zradila produktivita. Ve čtvrtém jarním utkání nedokázali Ohnivci vstřelit ani jeden gól ze hry a po prohře 0:1 nadále zůstávají v tabulce poslední.

Knihovna je místem společného setkávání

Městečko – Obecní knihovna v Městečku sídlí na obecním úřadě. Ale není tu jen od toho, aby obyvatelům nabídla knížky. I když je to stále její hlavní poslání. Kromě knih připravují knihovnice Jana Hůlová a Miroslava Pokorná různé akce hlavně pro děti. Mají tu například pasování na čtenáře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT