VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KŘIVOKLÁT

Místní se bouří: Národní park tady nechceme. Je to hloupost

Křivoklát Ostrá debata se znovu strhla mezi příznivci chystaného Národního parku Křivoklátsko a jeho odpůrci. Proti vzniku národního parku bojují nejen lesníci, ale také drtivá většina místních obyvatel či někteří politikové. Podle nich je to zbytečné.

Řidička sjela z prudkého srázu

Zbečno – Třicet šest metrů 
z prudkého srázu sjela dvaačtyřicetiletá řidička z Rakovnicka.

S koledičkou obešli své přátele, popřáli štěstí do nového roku

Křivoklát – „Děkujeme za ty dary, co jste nám třem králům dali. S Pánem Bohem zůstávejte, na tři krále vzpomínejte!" Loučí se v sobotu večer tříkráloví koledníci v hostinci u Sýkorů a přesunují se o kousek výše, do hostince U Jelena.

Nová tradice je tu: v Berounce se potápělo pět otužilců

Nezabudice – Otužilci ve Vltavě o vánočních svátcích jsou tradiční, ale možná už trochu „ohraná" podívaná. Letos ale vznikla zbrusu nová tradice. Otužilci se už nemusí pyšnit jen Vltava, ale také Berounka na Rakovnicku.

První křivoklátský advent měl krásnou domácí atmosféru

Křivoklát – Advent, dalo by se říci po sousedsku, se uskutečnil letos poprvé v křivoklátské sokolovně.

Předjel tři auta. Čtvrté už ne

Křivoklát – Nesprávný okamžik pro předjíždění si vybral jednašedesátiletý řidič z Prahy ve Škodě Fabii.

Obce Křivoklátska musí kraji zaplatit pokutu za projekt

Křivoklát, Praha – Sdružení devíti malých obcí na Křivoklátsku musí krajskému úřadu zaplatit téměř sedm set tisíc korun za pozdní splátky půjčky na projekt výstavby vodovodů a kanalizace za 950 milionů korun. Kraj obcím na projekt půjčil patnáct milionů korun, které už splatily. Některé splátky však přišly se zpožděním, a tak ještě musejí platit penále. Dnes o tom rozhodovali zastupitelé. Z projektu výstavby kanalizace a vodovodu prozatím sešlo, protože obce nemají dostatek peněz.

Pozor si dejte na vykradače chat

Rakovnicko - S blížícím se koncem letních prázdnin a času dovolených opět o sobě dávají vědět vykradači chat. Jen během středečního dne přijali policisté na Rakovnicku minimálně čtyři oznámení, že jim zloději ukradli vybavení z chat a chalup.

Muž spadl v Roztokách ze skály

Roztoky – Ze skály nedaleko chatové oblasti u Roztok na Křivoklátsku se zřítil muž. Ten pád naštěstí přežil. Na místo byli okamžitě přivoláni záchranáři.

O miliardovou dotaci možná obce přijdou

Roztoky - Sdružení devíti obcí na Křivoklátsku, které se dlouhodobě potýkají s nedostatkem vody, možná přijde o dotaci na výstavbu vodovodu a kanalizace za 950 milionů korun bez DPH. Obce totiž nedoložily Státnímu fondu životního prostředí doklady o zajištění vlastních zdrojů financování projektu, aby dostaly přislíbenou dotaci přes 600 milionů korun. ČTK to řekl starosta Roztok a předseda projektu Vladimír Melč.

V Městečku byli s generálkou spokojeni domácí i hosté

Rakovník – Přestože fotbalisté SK Rakovník měli první mistrovský zápas v novém ročníku I. A třídy ve Lhotě odložen na středu, o víkendu nelenili. V sobotu v Městečku změřili síly s domácím mužstvem, pro které byl duel rovněž generálkou, a to na okresní přebor. Nakonec s ní byli oba soupeři spokojeni. Hosté vyhráli a domácí si pochvalovali, že proti silnému protivníku, který jim v zimě nastřílel tucet gólů, tentokrát podali velmi dobrý výkon.

Kardinál Dominik Duka navštívil Nezabudice

Nezabudice /FOTOGALERIE/ Do obce na levém břehu řeky Berounky, krátce za známým hostincem U Rozvědčíka, zavítal v neděli kardinál Dominik Duka.

V plamenech se ocitla nejprve avie, poté chata. Škody jdou do milionů

Sýkořice – Celkem deset hasičských jednotek zasahovalo u požáru v Sýkořici. Zde začala hořet obytná avie, od ní poté vzplanula vedlejší rekreační chata. Hasiči s ohněm bojovali téměř šest hodin.

Řezbáři obsadili Křivoklát. K vidění je i model orloje ze „Staromáku“

Křivoklát - Již poosmnácté se až do desátého srpna koná tradiční řezbářské sympozium Křivořezání. Tématem letošního ročníku jsou motivy ze Starých pověstí českých. Sympozium zde probíhá až do soboty, kdy vyvrcholí celodenním programem a večerním představení slavné televizní komedie „Světáci".

Elektroskanzen Šlovice vás prosí o výpomoc

Šlovice – Červnové povodně, které postihly většinu krajů České republiky, se bohužel nevyhnuly ani šlovickému elektroskanzenu. Ten patří 
k několika málo místům našeho regionu, kde se skrývají unikátní poklady, které je třeba ochraňovat.

Na Rozvědčík půjde čtyřicet tři tisíc

Rakovník – Páteční benefiční koncert v kulturním centru přinesl celkem 43 000 korun.

AKTUALIZOVÁNO

Roztočtí hasiči zachránili dva lidi

Nezabudice /FOTOGALERIE/ – Na strom se museli uchýlit před rozvodněným Tyterským potokem dvojice lidí, která přijela zkontrolovat svoji chatku. Podívejte se, jak se Tyterský potok proměnil v běsnící říčku.

Konečně. Hladina Berounky po pěti dnech začala klesat

Křivoklátsko – Majitelé kempů, chataři a obyvatelé poblíž vodních toků si mohou konečně oddechnout. Hladina Berounky začala totiž po dlouhých pěti dnech konečně klesat.

Ohrožen je přívoz u Branova, kempy se podařilo vyklidit

Křivoklátsko – Zatopená hřiště včetně herních prvků, louky, umyvárny, kiosky s občerstvením a také chaty. Kempy při řece Berounce jsou v drtivé většině zatopené. Jejich majitelé už během včerejšího dne je raději evakuovali a vyváželi mimo jiné například karavany do bezpečí.

K Rozvědčíku se od Nezabudic nedostanete

Nezabudice – Vylitá řeka Berounka komplikuje nejen život chatařům, majitelům nemovitostí či kempů, ale také řidičům. Na Rakovnicku byla kvůli rozvodněné řece Berounce uzavřena v pondělí dopoledne silnice nižší třídy.

Žáci dostali volno kvůli rozlité Berounce

Rakovnicko – K radikálnímu kroku se včera rozhodla ředitelka Základní školy Křivoklát Marcela Kasíková: „Dnes dopoledne jsme ještě učili, ale jelikož voda v Berounce stále stoupá, rozhodli jsme se z preventivních důvodů zrušit zítřejší, tedy úterní vyučování."

AKTUALIZOVÁNO

Berounka zaplavila chaty, kempy. Postupně by měla hladina klesat

Křivoklátsko – Podívejte se na videa, jaká je situace v Roztokách u jezu, na Zvíkovci, ale také podél železniční tratě Rakovník - Chlum. Obyvatelům z okolí Berounky se vybavují v těchto dnech vzpomínky na devastující povodně z roku 2002.

AKTUALIZOVÁNO

Berounka by měla kulminovat v neděli v podvečer

Rakovnicko /AKTUALIZOVÁNO/- Hladina největšího vodního toku na Rakovnicku, řeky Berounky, neustále stoupá. V kempu na Zvíkovci už vodu zaplavila místní resturaci. Situace je také velmi dramatická i v rekreačním středisku Višňová u Roztok. Majitel kempu musel postupně nechat přemístit kvůli stoupající hladině řeky karavany do bezpečí. Zatopená jsou zde dětská hřiště.

Těžce zraněného odvezl vrtulník

Roztoky – Nárazem do stromu a následně těžkým zraněním skončila úterní dopravní nehoda v katastru obce Roztoky.

Těžce zraněného odvezl vrtulník

Roztoky/AKTUALIZOVÁNO/ – Nárazem do stromu a následně těžkým zraněním skončila úterní dopravní nehoda v katastru obce Roztoky.

Řidič narazil do stromu. Utrpěl těžké zranění

Roztoky - Nehoda s těžkým zraněním se stala v úterý ráno v sedm hodin u obce Roztoky.

Aleš a Kristýna: Ekologie nás baví

Křivoklát - Dnes vám představujeme další školu, která se přihlásila do projektu Rakovnického deníku a společnosti RWE „Reportáž psaná o přestávce". Jde o Střední lesnickou školu a Střední odborné učiliště Křivoklát, Písky. Absolventi této školy patří k vyhledávaným odborníkům v praxi. Výuku zajišťuje zkušený pedagogický sbor v učebnách a dílnách vybavených nejmodernější didaktickou i dílenskou technikou a lesnickou mechanizací.

Nový vodovod bude. Po deseti letech podepsali smlouvu

Křivoklát – Královský sál hradu Křivoklát byl ve středu dopoledne svědkem významné události.Byla zde podepsána Smlouva o dílo se zhotovitelem stavby projektu Kanalizace a voda Křivoklátsko.

Vyhlášení národního parku je zbytečné, tvrdí odborníci

Karlova Ves - Proti vzniku Národního parku Křivoklátsko byli krajští odborníci od samotného počátku. Své stanovisko ovšem museli úředníci po zásahu bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha změnit. Novinářům to řekl současný hejtman kraje Josef Řihák (ČSSD), který s vyhlášením parku rovněž nesouhlasí.

Odvětvování nakonec dokáže zamíchat pořadím celé soutěž

Písky – Změřit síly v odborných znalostech a dovednostech si žáci do Střední lesnické školy a odborného učiliště Písky přijeli už popáté. Tentokrát ale soutěž Dřevorubec junior měla mezinárodní účast.radici a závodníci tu většinou nejsou poprvé, proto je soutěž čím dál více v Přihlásili se účastníci ze Slovenska, Bulharska a Polska.

Postoj středních Čech k vyhlášení NP Křivoklátsko se nelíbí ministerstvu

Praha, Křivoklát - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) se ohradilo proti stanovisku Středočeského kraje, který nesouhlasí s plánovaným vyhlášením Národního parku Křivoklátsko. MŽP ho naopak obhajuje vzhledem k výjimečné přírodovědné hodnotě tohoto území.

Odpůrci národního parku mají nového spojence - hejtmana

Křivoklát, Praha /ANKETA/ - Chystané vyhlášení Národního parku Křivoklátsko vzbuzuje mezi lidmi na Rakovnicku pochybnosti. To také potvrdil i hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD). Podle něj se až příliš spěchá s vyhlášením národního parku.

Slivovice přišla draho

Skryje – Smyk nezvládl dvaačtyřicetiletý řidič z Prahy. Do nebezpečné situace se dostal údajně kvůli lesní zvěři. S dodávkou Citroën Jumper jel krátce po čtrnácté hodině směrem od Skryjí na Broumy.

Názor: Národní park? Proč měnit fungující věci?

Tak se mi v poslední době zdá, že v Česku začíná být moderní měnit vše, co téměř bezchybně funguje, na to, s čím jsou jen problémy a za co naše vláda jen draze zaplatila. Jen namátkou centrální registr vozidel, vyplácení sociálních dávek a také hodně populární S-karty.

Zákon o chystaném národním parku by mohl jít do vlády

Křivoklát Návrh na zřízení Národní parku Křivoklátsko by mohl jít za několik měsíců do vlády. Ministerstvo životního prostředí má vypracovaný návrh zákona o vyhlášení národního parku, který ještě musí projít připomínkovacím řízením. Resort má také připraveno kolem 50 milionů korun, které nejspíš bude vyhlášení parku stát. ČTK to řekl ministr Tomáš Chalupa (ODS), který se kvůli národnímu parku sešel v Křivoklátu se starosty okolních obcí.

Opilý řidič naboural, napadl policistu a skončil v cele

Křivoklát – Zdánlivě banální nehoda se záhy proměnila téměř v „kovbojku" s pěstním soubojem. Dopravním policistům museli přijet na pomoc kolegové z místního oddělení. Řidič, který nehodu způsobil, byl opilý, choval se arogantně a fyzicky napadl jednoho z policistů.

Ze střechy šlehaly plameny

Rynholec - Nejen profesionální, ale také dobrovolné hasiče zaměstnal požár kolny v Rynholci. Ten zničil naštěstí jen střechu a způsobil škodu v řádech deseti tisíců korun.

Předjížděl traktor, ale nestihl to

Sýkořice – Poblíž Dřevíče neopatrně předjížděl dvaačtyřicetiletý Kladeňák ve Škodě Felicii.

Z čelního střetu vyvázli bez zranění

Roztoky – Že na vozovce leží ujetý sníh, zřejmě nedošlo sedmadvacetiletému řidiči 
z Poděbradska.

Hradu Křivoklát klesla návštěvnost u doprovodných akcí

Křivoklát – Hrad Křivoklát na Rakovnicku loni při prohlídkách a doprovodných akcích navštívilo sto čtyři tisíce lidí. Počet zájemců o placené prohlídky se zvýšil zhruba o šest procent, ale o pět procent klesla návštěvnost doprovodných akcí. V součtu měl jeden z nejznámějších tuzemských hradů stejnou návštěvnost jako předloni. ČTK to řekl kastelán Luděk Frencl.

Řeka Berounka je zamčená

Branov – Na začátku byl nápad. Dohodli se tři kamarádi, že by rádi šli mezi vánočními svátky na ryby. Opekli si buřta a chytili novoroční štiku.

Hladina Berounky nebezpečně stoupala, obyvatelé měli strach

Roztoky, Křivoklát – „To víte, že mám strach pokaždé, když se hladina řeky zvedne. Naštěstí ale na horách není tolik sněhu a nic zatím nehrozí. I přesto jsme s manželkou neklidní," řekl pan František z kempu Višňová u řeky Berounky.

Nechtěl čekat a doplatil na to

Račice – Sníh na vozovce „úřadoval" také v katastru obce Račice.

K závěru sezony patří zabijačkové hody

Branov – Posezením s hudbou a vepřovými hody zakončili Branovští letošní turistickou sezonu. Sešli se tu nejen místní občané, přátelé, ale i ti, kteří pomohli a podpořili pořádané akce během roku.

Dávná historie křivoklátského divadla na jaře ožije na plátně

Křivoklát – Po filmu Srpnová apokalypsa o povodních na Berounce v roce 2002 připravují bratři Tomáš a Milan Bednaříkovi film, který mapuje historii křivoklátského divadla.

Klíčavu ohrozily pesticidy, případ vyšetřuje kriminálka

Rakovník – Kvalitu vody ve vodním díle Klíčava, které zásobuje pitnou vodou Kladensko i Rakovnicko, ohrozily pesticidy. Podle laboratorních rozborů byl nejvíce znečištěn rybník Klíčava před počátkem vzdutí do vodního díla.

Vodu z Klíčavy ohrozily pesticidy

Rakovník /AKTUALIZOVÁNO/ - Kvalitu vody ve vodním díle Klíčava, které zásobuje pitnou vodou Kladensko i Rakovnicko ohrozily pesticidy. Podle laboratorních rozborů byl nejvíce znečištěn rybník Klíčava před počátkem vzdutí do vodního díla.

Čtyřicátá Malá Křivoklátská byla plná rekordů

Křivoklát – Lesní běh Malá Křivoklátská v sobotu odstartoval ve sportovním areálu Kolečko již po čtyřicáté. Byl věnován sto padesátému výročí vzniku organizace Sokol, sto patnáctému výročí vzniku sokolské župy Budečské a sto pátému výročí vzniku Tělocvičné jednoty Sokol Křivoklát.

Od nehody řidič příliš daleko neujel, skončil ve strouze

Městečko - Zodpovědnosti za nehodu, kterou způsobil, se chtěl zbavit šestatřicetiletý řidič z Ústecka. Při tom ještě ohrozil řidiče ve druhém voze.

Malá křivoklátská se běžela po čtyřicáté

Křivoklát - Počtyřité se v sobotu rozběhli účastníci lesního běhu Malá křivoklátská.   

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT