VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KŘIVOKLÁT

Novostrašečtí vzali s sebou i mechanika

Roztoky – Že legendární rakovnické mopedy neoslovují jen starší generaci a mají své následovníky mezi mladými, dokazuje mezi mnoha mladými jezdci David Veselý z Nového Strašecí. Letos jel propagační jízdu Rakovnické mopedy Stadion poprvé. Přijel na svém mopedu typ S11, který koupil a opravil společně se svým otcem.

Míra Pancner jel celou cestu určitě s nimi

Rakovník - Společná fotografie všech členů Spolku Stadion Rakovník na Husově náměstí s Růženou Pancnerovou, manželkou Miroslava Pancnera, byla jednou ze vzpomínek na tohoto fandu motocyklového sportu, továrního jezdce Stadionky a také vytrvalého dopisovatele Rakovnického deníku.

Branovští dostanou peníze na provoz přívozu

Branov, Rakovník - Obec Branov dostane více jak sto tisíc korun na provoz legendárního přívozu známého z knih spisovatele Oty Pavla. Rozhodli o tom radní Středočeského kraje.

V neděli zavzpomínají společně na Míru Pancnera

Roztoky – Letošní Mopedy Stadion se pojedou jako Memoriál Míry Pancnera, továrního jezdce bývalé Stadionky, velkého fandy mopedů Stadion a motocyklového sportu. Zemřel v březnu letošního roku.

Nelíbily se jim zarostlé louky kolem, tak si pořídili ovce a nakonec i krávy

Branov – Dlouhodobě neobdělávané pozemky v okolí obce vedly ekologického zemědělce Jaroslava Krubu a jeho bratra k rozhodnutí věnovat se zemědělství a založit si stádo krav.

Na rozhlednu je vytáhlo jarní sluníčko

Velká Buková - Jarmila Votočková se vypravila s celou rodinou na rozhlednu ve Velké Bukové poprvé.

Zradilo je počasí. Jarmark musel být ve vsi

Velká Buková – Na velikonoční jarmark k rozhledně zvaly ženy z Velké Bukové v sobotu. Rozhodly se uspořádat ho letos poprvé. Jenže hned první rok je zradilo počasí. A tak všechny turisty z rozhledny odvedla velká šipka až do vsi do hospody Na Kovárně.

Na Křivoklát vyrazte expresem, luženské muzeum bude zavřené

Křivoklát – Milovníci železniční nostalgie mohou o Velikonocích opět vyrazit parními expresy na hrad Křivoklát. V rámci akce Knížecí Velikonoce na Křivoklátě budou vypraveny dva expresy, a to už tuto sobotu a neděli. Cestující s platnými zpátečními a rodinnými jízdenkami na tyto vlaky získají padesátiprocentní slevu ze vstupného do prohlídkového okruhu hradem. Jízdenky a místenky na parní vlak je možné koupit v předprodeji ve stanicích Praha, Masarykovo nádraží a Praha-Braník.

Do lesů teď raději nechoďte, varují odborníci

Rakovnicko - Podmáčený terén, vyvrácené nebo zaklíněné stromy. Taková je situace ve většině lesů po silné vichřici. Podle zástupců státního podniku Lesy České republiky by lidé neměli v nejbližších dnech chodit do lesů. Podle tiskové mluvčí Lesů ČR Evy Jouklové zatím státní podnik nepožádal státní správu o vydání zákazu vstupu do lesa.

Odstraňovali dva padlé stromy

Rakovnicko – Dvakrát kvůli silnému větru museli v pondělí nad ránem vyjíždět hasiči na Rakovnicku.

Národní park Křivoklátsko? Kraj čeká na stanoviska obcí

Rakovník, Křivoklát - Vedení Středočeského kraje chce shromáždit do konce druhého čtvrtletí postoj obcí k možnému vyhlášení Národního parku Křivoklátsko. Tento záměr podporuje nejen vedení Středočeského kraje, ale i Libereckého, ostatních dvanáct hejtmanů vzalo informaci jen na vědomí.

Národní park ano či ne? Kraj chce mít jasno do konce roku

Praha, Křivoklát – Nejpozději do konce letošního roku chce vedení Středočeského kraje předložit Ministerstvu životního prostředí ČR svůj postoj k možnému vyhlášení Národního parku Křivoklátsko. Kraj přitom bude respektovat většinový názor.

Národní park? Místní hlasují

Rakovnicko - Ve svých poštovních schránkách našli v těchto dnech občané Roztok anketní lístky. Vedení obce by rádo znalo jejich názor na případné vyhlášení Národního parku Křivoklátsko. V anketním letáčku by měli občané zakřížkovat odpověď na otázku, zda souhlasí či nesouhlasí s vyhlášením národního parku.

Rodinný dům měl zapálit žhář

Městečko – První informace zněla hrozivě: V Městečku hoří rodinný dům! Na Křivoklátsko tak byla vyslána ve čtvrtek ráno kromě hasičů i záchranka.Vraťme se ale o pár minut nazpět. Shon začal před druhou hodinou ranní, kdy podle informací Rakovnického deníku probudila místní obyvatele velká rána, a tak vytočili linku 112.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT