více >>
Deník

Kněževeské děti navštívily loď vědy a techniky – IQpo

Budova kněževeské základní školy je situována v centru městyse a její dějiny sahají do roku 1883. Na začátku následujícího století byla provedena přístavba, v níž byla měšťanská škola, jež byla první na rakovnickém venkově.

Po úbytku dětí v celé republice je v současnosti ve škole pět ročníků. Děti zažily a zažijí během školního roku velké množství aktivit, což potvrdila i třídní učitelka kněževeských prvňáčků Věra Švelchová.

„Na podzim jsme měli například celodenní projekt Kočička. Děti nosily jídlo a stelivo pro jednu paní, která se stará o zatoulané kočky a má jich asi třicet, navíc se dozvěděly něco o kočkách. Absolvovali jsme rovněž návštěvu dopravního hřiště a výlet do Prahy, kde jsme navštívili zakotvenou loď plnou nejmodernější vědy a techniky – IQport. Děti si vyzkoušely různé logické skládačky nebo komunikovaly s roboty.

Na konci listopadu jsme se účastnili rozsvícení vánočního stromku a na zahradě školy jsme měli vánoční jarmark, na kterém jsme prodávali výrobky dětí, maminek a přátel školy. Pravidelně míváme také vánoční besídku, je toho opravdu hodně,“ potvrzuje Věra Švelchová.

Děti se učí genetickou metodu čtení a psaní. Mohou také navštěvovat některé zájmové kroužky, jako pečení, modelářský kroužek, šachy, sportovní, ale také turisticko-přírodovědný kroužek.

První ročník kněževeské základní školy vede třídní učitelka Věra Švelchová.

První ročník kněževeské základní školy vede třídní učitelka Věra Švelchová. Foto: Deník / Josef Rod

První ročník kněževeské základní školy vede třídní učitelka Věra Švelchová.

První ročník kněževeské základní školy vede třídní učitelka Věra Švelchová.


Ve středu 18. prosince představíme v tištěném vydání Rakovnického deníku děti ze ZŠ Kolešovice.

 

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky