více >>
Deník

Žáci slabecké školy mají školní rok zaměřený na Večerníček

Základní škola a Mateřská škola ve Slabcích se nachází v centru městyse nedaleko kostela sv. Mikuláše. Počátky vyučování sahají ve Slabcích až do středověku. V osmdesátých letech 19. století byla vybudována nová školní budova, ve které se děti učily až do roku 2005.

Od té doby se žáci slabecké školy učí pouze v nové přístavbě. Stará budova slouží jako tělocvična, jsou zde kabinety, sklady a sídlí tu administrativa.

Třídní učitelkou současných prvňáků je Petra Šnoblová, která Rakovnickému deníku prozradila, že děti mají školní rok na téma Večerníček. „Začalo to tím, že si děti, kterých mám dohromady deset, vybraly svého oblíbeného Večerníčka. Každý měsíc se věnujeme jednomu z nich a z večerníčkovské knížky vždycky také předčítáme. Chtěla bych pro děti udělat výlet v pohádkovém duchu, tak snad nám to vyjde,“ věří Petra Šnoblová.

Její svěřenci se rovněž pravidelně zúčastňují běhu ve dvojicích v parku. Mají otázky k Večerníčku a správná odpověď je posouvá k dalšímu stanovišti. Mezi pravidelné akce patří také dopravní hřiště či návštěva rakovnického divadla. Děti se učí analyticko-syntetickou metodu čtení a psaní. Podle slov třídní učitelky jsou letos velmi šikovné.

První ročník ZŠ a MŠ Slabce pod vedením třídní učitelky Petry Šnoblové.

První ročník ZŠ a MŠ Slabce pod vedením třídní učitelky Petry Šnoblové. Foto: Deník / Josef Rod

První ročník ZŠ a MŠ Slabce pod vedením třídní učitelky Petry Šnoblové.


V tištěném vydání Rakovnického deníku ve středu 15. ledna představíme děti ze ZŠ MŠEC.

 

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky