deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Příspěvek na dítě:

Přečtěte si, kdo má na 5000 korun nárok, a jak si může požádat

Žáky 2. základní školy čeká pořad divadla Karavana o Africe

Zhruba sedmdesát prvňáčků zasedlo do lavic třech tříd 2. základní školy v Rakovníku, když všechny tři třídy sídlí v druhém patře historické budovy z konce 19. století tzv. „Staré pošty“.

Třídu I. A vede učitelka Ilona Weisová, která Rakovnickému deníku prozradila, co její žáky v nejbližší době čeká. „Naučí se písmenka, postupně začnou číst slabiky, slova a poté i věty. Najdou si také spoustu kamarádů, protože ne všechny děti se znají,“ říká Ilona Weisová, která má ve třídě 24 dětí, se kterými jí pomáhá i asistentka.

Tématem nového školního roku je džungle. „Obrázky džungle se objevují při zápise i při různých akcích, jako dílničkách nebo zábavném odpoledni,“ doplňuje třídní učitelka I. A. Třídu I. B. vede učitelka Libuše Martínková.

Děti se prý v nejbližších dnech budou nejprve věnovat uvolnění ruky. „Čekají je různé kresebné cviky s básničkami. Učíme se genetickou metodou, takže hned poté následují velká tiskací písmenka, jedno po druhém. Musím zjistit, kdo umí písmenka, aby byl zaměstnaný jinou prací. V matematice se budeme učit čísla od jedničky do pětky,“ nastiňuje nejbližší plány Libuše Martínková.

Nejbližší akcí, která děti čeká, je pořad divadla Karavana. „Tyto pořady jsou u nás moc oblíbené, protože je dělají opravdu moc pěkně a jsou zaměřeny na různé kontinenty. Letos jsme si vybrali Afriku,“ dodává Libuše Martínková, která vede 23 dětí. 

Třídu I. A Druhé základní školy v Rakovníku vede Ilona Weisová.Zdroj: Deník / Josef Rod

Třída I. A

Třídu I. B Druhé základní školy v Rakovníku vede Libuše Martínková.Zdroj: Deník / Josef Rod

Třídu I. B

 

V tištěném vydání Rakovnického deníku ve středu 18. září 2019 představíme ZŠ a MŠ Krušovice.

 

Vybrali jsme pro vás