VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

1.11.2017

Úvodník Jiřího Macka: Umět zapojit zásuvku, to je frajeřina

Kdybych se lépe učil, mohl jsem být třeba skvělý elektrikář. Takový, který nedělá po nocích. Mohl jsem teď spát. Jenže jsem novinář. Ta práce mne tuze baví. Jenže komentáře a úvodníky se píšou těsně před uzávěrkou. Fakt. Tak to prostě je. Každý to necháváme na poslední chvíli, protože máme spoustu důležitějších věcí na práci. Důležitějších článků, rozhovorů. Tak píšeme pár minut před uzávěrkou, kdy všichni čekají právě jen na tahle písmenka. Že by to byl záměr, abychom si urvali chvíli zájmu u kolegů, kteří jsou na mrtvici, protože v tiskárně už volají, kde je poslední stránka. Právě tahle. O tom to ale vážně není.

23.10.2017

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Sociální sítě, ulice, hospody i obýváky jsou plné nechápavých komentářů. Jak mohl vyhrát Babiš? Okamura? Piráti? Co jsme to za lidi? Jenže tohle je svět kolem nás. Říká se tomu demokracie.

3.5.2017

ON-LINE rozhovor s Davidem Chudějem

Rozhovor s Davidem Chudějem ředitelem společnosti VIKIPID, která vyvíjí a poskytuje služby pro internetový trh, zaměřené na bezpečnost nakupování a zefektivnění obchodování. 

30.1.2017

SLOUPEK: Není Ježíš jako Ježíš

To ráno bylo skoro jako každé jiné. Budík nezvonil. Nebo jo, ale neslyšel jsem ho. Poradu v redakci asi nestihnu. Nejím. Nepiju. Rychle se oblékám a vyrážím. Vracím se pro klíče i pro mobil.

4.1.2017

V mé vesničce a kdekoliv…

Pomalu svítá a já prostřednictvím svého počítače vstupuji do dalšího dne.

14.12.2016

Můj milý Ježíšku aneb pár slov o trhání

Můj milý Ježíšku, už dávno jsem ti to chtěl napsat. To, že každý rok je to stejné. Skoro. A přitom jiné. Skoro. Však to znáš. I když vlastně možná to ani neznáš. Víš, myslím na to, jak vždycky pečlivě zabalíš dárky, které pak šoupneš pod stromeček. No a všichni je pak rozbalujeme.

27.11.2016

Poslanci navrhují: Za hanobení prezidenta vám může hrozit i rok vězení

Rakovničan Milan Zimmermann na navrhované znovuzavedení zákona o hanobení prezidenta republiky říká: „Vracíme se zpět!"

24.11.2016

Ještě jednou k tématu domácí porody

Tisková zpráva MUDr. Jiřího Knora, informující o plánovaném domácím porodu, v minulém týdnu vyvolala nečekanou vlnu reakcí a rozdělila veřejnost na dva nesmiřitelné tábory.

12.11.2016

Někteří Rakovničané odmítají další účast na Dni válečných veteránů

Rakovník /NAPSALI JSTE NÁM/ - V pátek odpoledne se v Rakovníku na Husově náměstí konala pietní akce v rámci Dne válečných veteránů. Některé návštěvníky ovšem šokovala slova Jiřího Svobody během proslovu.

2.11.2016

Chci věřit, že barbarská snaha o zničení přírody Křivoklátska je zažehnána

Ještě nedávno se uvažovalo o stavbě retenční nádrže na řece Berounce.

13.9.2016

Zkusme být tolerantní, prospěje nám to

Rakovník /NÁZOR/ - Léto nám pomalu, ale jistě končí. Špatná zpráva pro milovníky teplých večerů strávených s přáteli či rodinou u dobrého jídla, pití, u vody, pod stanem, pod širákem. Na druhou stranu dobrá zpráva pro věčné stěžovatele. A že jich na sociálních sítích najdete. Tak třeba, zkusili jste si jen tak prohlížet příspěvky některých uživatelů Facebooku v nejrůznějších skupinách? Zkuste to! Myslím, že se rozhodně nudit nebudete.

24.7.2016

Pěšky do školy?

Základka obležená auty. Šňůry bublajících motorů ji obtáčí, pestrobarevné kolony nabývají na intenzitě, a to v kteroukoli denní dobu, kromě víkendů, pozdního večera a noci.

26.6.2016

O Babičko-český slovník si píší i lexikografové

Pro knížku barvy babičkovského spodního prádla vedly již v březnu kroky zájemců ke starému známému knihkupectví.

12.6.2016

Poděkování divákům od divadelního spolku Lumír z Velké Bukové

Neboť bez diváků by divadla nebylo! „Nejlepší divadlo je takové, kde divák chce vstát a hrát spolu s herci."

29.5.2016

Vydali jsme se na výlet za trilobity

I přes nepříznivou předpověď počasí jsme rozhodli, že pojedeme v sobotu do Skryjí na „Turistický pochod Barrande a Trilobit", který pořádal rakovnický Klub českých turistů. Udělali jsme velmi dobře.

8.3.2016

Komunisté zkouší, co vše si smějí dovolit

Měla to být samozřejmost, ale nebyla. Rakovničtí zastupitelé se nedokázali distancovat od událostí v únoru 1948, které vedly k převratu a nástupu komunistické mašinérie, během níž bylo 250 občanů tehdejší Československa popraveno z politických důvodů, přes 200 tisíc jich bylo vězněno a zhruba 4500 lidí na následky vězení a práce v pracovních táborech zemřelo. Nestalo se tak, a to kvůli nedostatečné podpoře hlavně koaličních zastupitelů. Že by zastupitelé zvolení za komunistickou stranu návrh podpořili, s tím nikdo nepočítal. Stejně ale málokdo nepočítal s tím, že se nenajde dostatečný počet hlasů.

14.2.2016

Můj milý dení(č)ku aneb s nadhledem o ranní činnosti chlapa

Milý dení(č)ku, píšu ti příběh jednoho mého rána. Možná si budeš myslet, že přeháním, ale zdaleka ne. Ve skutečnosti je to ještě horší. To ráno se objevilo v mém životě zrovna tuhle. Kdo ví, možná to má někdo podobné. V podstatě je to prostý popis toho, co jsem stihnul za necelou hodinku. Prostý popis mých činností. Vážně bez přehánění.

26.12.2015

Jsme národ špindírů?

V roce 1989 stál kubík vody jednu korunu. Po dvaceti šesti letech, kdy s jazykem na vestě, ovšem stále s výrazným odstupem dýcháme na záda Rakousku, Německu, Dánsku, Švédsku a dalším kamarádům, kteří se nám za zády smějí do očí, je to korun zhruba osmdesát.

24.12.2015

Můj milý dení(č)ku aneb Tak tedy šťastné a veselé

Můj milý dení(č)ku, po čase zase usedám a musím Ti napsat pár řádek. Tak, jak se to stalo. Od rána se ten den nevyvedl. Zaspal jsem. Bolelo mne celé tělo, jak jsem málo spal. Na Jižní spojce kolona až běda. V novinách objevuju tři chyby. Dení(č)ku, představ si to, v mých článcích. Hanbou bych se propadl. Třikrát se mi vybíjí baterka u mobilu. Vždycky při důležitém hovoru.

18.12.2015

Trh s novými byty připomíná dobře promazaný stroj. I díky hypotékám

Developeři letos zažívají mimořádně úspěšný rok. Například v Praze prodají zhruba sedm tisíc bytů, tedy meziročně o tisíc bytů více a v příštím roce lze očekávat další růst až k hranici osmi tisíc bytů. Za růstem poptávky stojí souběh několika faktorů. Předně je to velká a neustále doplňovaná nabídka takzvaných superlevných bytů. Druhým faktorem je příznivá situace české ekonomiky, která se přelévá i do většího optimismu obyvatel.

13.11.2015

Výstavbu rampy měli zakázat především památkáři

Rakovník /NÁZOR/ - Nevkusná, ošklivá, šílená a bůhví jaké další přívlastky obdržela železná rampa pro imobilní občany u budovy, kde sídlí Česká spořitelna. Právě ta chtěla pomocí rampy zpřístupnit své prostory pro handicapované občany, trochu ale pozapomněla na vkus. Naštěstí se ovšem podařilo městu Rakovník dojednat s Českou spořitelnou změnu, takže obludná rampa z centra zmizí a imobilní občané se do prostor dostanou jinou cestou, tedy tou současnou přes lékárnu.

12.9.2015

Evropská želva, nesmyslné kvóty a rychlonohé kobylky

Není možné nelitovat lidi, kteří jsou ohroženi na životě. Není možné nemít soucit s malými dětmi, trmácejícími se z rozhodnutí svých rodičů za vysněným lepším životem směrem do Evropy.

18.3.2015

Pane Pancnere, bylo mi ctí s Vámi spolupracovat

Už nikdy neuslyším: Něco pro vás mám. Přinesl jsem vám něco ukázat. Už nikdy se v redakci neusměje nad tím, když se za několik minut vrátil s tím, že sice má okopírované veškeré dokumenty, ale zapomněl si u nás koupený chléb. Řeč je o Miroslavu Pancnerovi milovníku mopedů, když v místní stejnojmenné firmě Stadion byl továrním jezdcem, později čestným členem spolku Stadion, ale také milovníku sportu, především kopané a jeho Olympie Rakovník.

4.3.2015

Otevřený dopis hejtmanovi Středočeského kraje

Vážený pane hejtmane,v první řadě bych Vám chtěl jako starosta obce Běleč i jako předseda petičního výboru „Petice proti NP Křivoklátsko" poděkovat za uspořádání konference, která měla dát možnost zastáncům i odpůrcům NP na Křivoklátsku vyjádřit své názory.

2.3.2015

Pane Peruthe, mám(e) díky vám nové hobby

Rakovník /NÁZOR/ - Město Rakovník se v letošním roce po dvanácti letech nepřidá k akci Vlajka pro Tibet. Rozhodli o tom radní a následně vládnoucí koalice. 

19.1.2015

Zakázali jsme si herny, teď jsou na řadě hospody

Rakovník /NÁZOR/ - Ve městě Rakovník zůstane i nadále v platnosti zákazová vyhláška, která zakazuje provoz výherních hracích automatů na území města. Jestli je to krok správným směrem, zřejmě v tuto chvíli nikdo neposoudí. A stejně jako systém dopravy v centru Rakovníka i otázka hazardu rozděluje obyvatele na nesmiřitelné tábory.

14.1.2015

Hlasovací zařízení? Stačí pořádně zvednout ruku

Rakovník /NÁZOR/ - Vedení radnice v Rakovníku odmítlo pořídit hlasovací zařízení na jednání předních představitelů města Rakovník, kteří zasedají pravidelně v hlavním sále Kulturního centra Rakovník. To by pokladnu města stálo čtyřicet tisíc a více. Během zasedání rakovnických zastupitelů se totiž několikrát stalo, že museli zvolení zastupitelé města hlasovat znovu.

13.1.2015

Zřejmě znají ten správná recept

Rakovník /NÁZOR/ - Otevřely se dveře a … jakoby se ten malý pokojíček náhle celý rozzářil.

13.1.2015

V současné době bych kasárna neprodával

Rakovník /NÁZOR/ - Válka na Ukrajině, teroristické útoky v Paříži, neustále znějící výhrůžky od Islámského státu směrem do Evropy. K tomu všemu neustále nediskutovaný nedostatek aktivních vojenských záloh a znovuzavedení povinných vojenských odvodů.

7.1.2015

Nastavit výhybku správným směrem není jednoduché

Byl jsem skoro ještě malej kluk. Vesnickej. Čtrnáct let. A rodiče mě vyslali do učení. Vyrazil jsem po úspěšně vykonané přijímací zkoušce do světa. Právě jsem ukončil osmou třídu. Z malé vesnice na Mladoboleslavsku jsem zamířil do Nymburka. Začal jsem se učit elektromechanikem na železničním učilišti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT