VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

28.12.2014

Pánský (štědrý) večer

Tak to máme, holky, zase jednou „z krku". A na rok je pokoj. Silvestr a Nový rok už nás tolik neberou, snad i proto si můžeme nechat zdát krásný povánoční sen…

23.12.2014

Ohňostroj a Mikuláš?

Rakovník /NAPSALI JSTE NÁM DO REDAKCE/ - Od Mikuláše uběhly dva týdny. Nechápu, co má ohňostroj společného s Adventem nebo Mikulášem.

22.12.2014

I když za okny nesněží, kouzlo Vánoc je tu

Také už vás nebaví tyhle ublácené české Vánoce?

2.12.2014

Můj milý dení(č)ku, proč to odkládat?

Můj milý dení(č)ku, Vánoce jsou na dohled. Venku je zrovna zima. Ne taková ladovská, ale prostě taková ta, že bys psa do ní nevyhnal. Radiátory vysílají do mého bytu teplé paprsky a já, u pohledu do toho nevlídna, poslouchám rádio.

19.11.2014

Všechno špatně - zpátky na stromy?

Nové Strašecí /NÁZOR/ - V pátek 14. listopadu jsem byl účastníkem panelové diskuse Kam kráčíš (česká) demokracie? pořádané u příležitosti pětadvaceti let svobody. Z piedestalu před publikem zazněla kritika společnosti, a to kritika společnosti intelektuální a především kritika politické reprezentace (ač ta je jen reprezentativním vzorkem populace). Intelektuálové málo (a nikoli věcně a s odstupem) reflektují společenské dění a v prostoru oněch (pražských / brněnských /) kaváren neprobíhají polemiky reakce na mínění druhých nýbrž si každý intelektuál jako v absurdním dramatu mele tu svou. Letmo byla popíchnuta i média.

17.11.2014

Čas oponou trhnul aneb Co jsme si tenkrát vycinkali

Svět se mění každým okamžikem, v tom zásadním až několikrát za rok. Také po listopadu 89´ se v této zemi leccos změnilo.

12.11.2014

Pouze trvalé bydliště při rozhodování nevadilo

Pod vlnou kritiky se ocitl před volbou místostarosty města lídr hnutí ANO 2011 v Rakovníku Miroslav Samaš. Právě na jeho jméně se totiž rakovnická koalice shodla. Z úst rakovnické opozice, ale také občanů diskutujících na sociální síti a také na webu Rakovnického deníku, mu bylo a stále je vyčítáno, že pro Rakovník nic neudělal, navíc zde má pouze účelové trvalé bydliště. I proto se tato skupina Rakovničanů bouří proti jeho zvolení místostarostou.

5.11.2014

Jako dlaždič

Toto si buď pro sebe, nebo i nahlas (dlaždiči doufám prominou) zřejmě řekl nejeden posluchač nedělních Hovorů z Lán, kdy pan prezident použil několik vulgarismů.

22.10.2014

Na nářky je pozdě, rozhodly volební hlasy

Komunální volby jsou již minulostí. Nové zastupitele do vedení měst a obcí si budeme vybírat znovu za čtyři roky. Nová koalice ČSSD, ANO 2011 a KSČM je trnem v oku řady Rakovničanů především kvůli účasti komunistů ve vedení radnice.

21.10.2014

NÁZOR: Vraždy a týrání zvířat aneb tupá byrokracie v přímém přenosu

Když v závěru loňského roku proběhla médii zpráva, že ministerstvo životního prostředí vypsalo zakázku na dodávku propagačních předmětů, mezi nimiž se vyjímaly rádoby vtipné kalhotky s bobrem a ještě vtipnější slipy s kormoránem, každý soudný člověk si asi řekl, že někomu v hlavně mírně přeskočilo.

17.10.2014

Cílem by mělo být i zatraktivnit politiku

Rakovník /NÁZOR/ Jednání o možné koalici v Rakovníku jsou v plném proudu a je veřejným tajemstvím, že čtyři roky bude v Rakovníku vládnout vítězná ČSSD spolu s hnutím ANO 2011 a rakovnickou buňkou KSČM. Jednotlivé partaje tak budou v nejbližších dnech určitě řešit volební program. Na co by ale neměli lídři stran zapomenout?

13.10.2014

A teď koho vzít k sobě. KSČM?

Rakovník /NÁZOR/ - Pro někoho zklamání, pro někoho radost. Hlasy voličů opět potvrdily klesající preference rakovnické ODS a také Společně pro Rakovník a naopak rostoucí oblibu sociální demokracie. Do výsledku voleb ale především zasáhla dvě nová hnutí v Rakovníku Město pro vás a ANO 2011.

29.8.2014

Průměrná kráva v EU získává dotacemi víc než 1,2 miliardy lidí na světě

Tak nám evropská ekonomika poslední dobou míří opět do recese. Itálie do ní dokonce už zahučela, potřetí za posledních šest let. Nevím, kdy naposledy se starý kontinent takhle dlouho a takhle jednolitě hospodářsky potácel. Vynecháme-li války a hladomory, snad někdy ve středověku?

23.8.2014

Pro lidi nebo pro hlasy?

Rakovník / NÁZOR/ - I přes všechny těžkosti doby se naše města i vísky postupně mění k lepšímu a získávají novou tvář.

20.8.2014

Ruina mohla být vyřešená mnohem dříve

Rakovník /Názor/ - Dlouho trvající spor o odstranění ruiny domu z Trávnické ulice v Rakovníku je u konce. Konečně.

10.8.2014

Jít, či nejít? Volit, nebo nevolit?

Rakovník/NÁZOR/ - Volební právo je pro nás samozřejmostí. Dříve povinné, dnes dobrovolné, takže záleží na nás, jak ho využijeme.

6.8.2014

SLOUPEK PRO DNEŠNÍ DEN(ÍK) O jednom přechodu z reality do ráje

Ten ruch je nakažlivý. Ať se zastavíte na jakémkoliv místě a chvíli pozorujete, žasnete. Gutovka, volnočasový (jak nehezké slovo, proč nevynalezneme jiný výraz) areál ve Vršovicích. Pozorujte, co chcete. Jen pozorujte.

4.8.2014

Dříve běžná, dnes výjimečná

Rakovník /NÁZOR/ - Kolešovku si pamatuji. A dokonce i páru. Její houkání jsme slyšeli otevřenými okny do třídy základní školy. Ale bohužel jsem ji jen slyšela. Nevedla totiž na „mou" stranu. Domů jsem jezdila autobusem. A jinam také, naše nádraží na jiné trati bylo totiž tři kilometry od vsi.

31.7.2014

Vydržte, jde jen o tři týdny

Rakovník /NÁZOR/ - Vzpomínáte na televizní program plný práce? Sotva jste zapnuli televizi, byli tam dělníci ve slévárně, ženy u spřádacích strojů, či soustružníci u soustruhů.

15.7.2014

Neblázněte! Hypotéka 'na krev' je kravina

Pokud přemýšlíte nad pořízením vlastního bydlení a chcete si vzít hypotéku, tak vězte, že nikdy v minulosti nebyly pro tento krok příhodnější podmínky, než jsou nyní.

12.7.2014

I počítačové hry na tábor patří

Rakovník - Když jsem slyšela, že se na táboře hrají počítačové hry, nejdříve jsem se lekla. Ale protože znám vedoucí tábora už nějaký rok, čekala jsem za tím nějakou „kulišárnu".

3.7.2014

Dříve či později by se musel bazén opravit

Rakovník /NÁZOR/ - Vnitřní prostory rakovnického plaveckého bazénu budou několik měsíců bez návštěvníků. Důvodem je chystaná rekonstrukce střechy, která je podle posouzení techniků ve špatném stavu. V takovém, že radnice měla pouze dvě možnosti na vyřešení situace dočasnou opravu nebo rekonstrukci.

12.6.2014

FOTO: Václav - Zpěvem k srdci, srdcem k vlasti

Čistá - Je to pár dní, co jsem se vrátil s rakovnickým ženským pěveckým sborem Magistrae Raconenses z mezinárodního Festivalu sborového zpěvu z Francie.

8.6.2014

Zapomínat bychom neměli

Rakovník /NÁZOR/ - I když zvlášť pro mladší generaci je druhá světová válka už jen část historie (a to je dobře), pamětníků ubývá, musíme si stále tento konflikt připomínat. Protože jak se zdá, ještě jsme se z této hrozné události nepoučili.

3.6.2014

Obstrukce? Spíše pozdní reakce kvůli neznalosti

Rakovník /NÁZOR/ - Měla to být pouze formalita. Přeci jen už několikrát vedení města, a to včetně opozičních zastupitelů, přijalo usnesení o přijetí dotace na rekonstrukci Vysoké ulice v Rakovníku ve výši čtyř a půl milionu korun. Kdo tu žije, podniká či jen tudy občas prochází, ví, v jakém stavu ulice byla a jak v ní bylo nejen pro řidiče, ale hlavně chodce, bezpečno.

27.5.2014

Zbude po nás také něco?

Křivoklát/NÁZOR/ - Otevřít starou knihu mě vždycky lákalo. Vždycky, když jsem historické knihy viděla vyrovnané ve starých knihovnách, uvažovala jsem, co asi v těch knihách je? Obrázky? Nebo jen písmena?

14.5.2014

Nic není jen černé, a nebo jen bílé

Rakovník /NÁZOR/ - To je stará pravda, měli bychom to asi moc jednoduché, kdyby naše zásadní rozhodnutí přinášela jen samé výhody. Stejné to bylo i se vstupem do Evropské unie. Je jistým pravidlem, a nemusí to být zrovna unie, že pokud vstoupíte do nějaké party či společenství, musíte přijmout jejich pravidla a přizpůsobit své chování. To jsme museli i se vstupem do EU. Bylo to zkrátka něco za něco. EU nám nadiktovala své podmínky a záleželo na nás, jak je přijmeme.

13.5.2014

Váš čas je příliš drahý

Když se probíráte svými vzpomínkami jistě občas narazíte také na téma: moje školní docházka.

12.5.2014

Dobrovolníci ještě nevymřeli

Rakovník - Historii Lentilek znám od začátku, vlastně i historii country tanců v Rakovníku a mohu ji sledovat pěkně zblízka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT