ON-LINE o koronaviru najdete ZDE.

Spousta lidí pracuje už nějaký ten rok z pohodlí domova, ale ještě nikdy nedošlo k „homeoffice“ takto masivně. Také s úřady dnes lidé komunikují především pomocí mailů a elektronických formulářů. Plně digitalizovaný úřednický aparát by mohl být výhodou.

Na online výukový režim dokonce přešli i kantoři a jejich žáci či studenti. Také pro ně může mít tato zkušenost pozitivní účinek. A to jak pro učitele, tak i pro děti, které poznají, že neexistuje pouze facebook, ale naučí se používat i nejrůznější aplikace, jako MS Teams, Komens, EduPage, WhatsApp a mnoho dalších. „Technická znalost studentů se opravdu zlepšila. Navíc jsou vedeni k mnohem větší samostatnosti,“ povšimla si třeba Zdeňka Voráčková, ředitelka Gymnázia Zikmunda Wintra v Rakovníku. Studenty chválí také ředitel SPŠ Rakovník Jan Jirátko. „Jsem velmi příjemně překvapen, jak studenti odpovědně pracují. Úlohy i cvičení řeší dlouho před termínem odevzdání,“ říká.

Druhou stránkou věci je ztráta osobního kontaktu. Po vzniku sociálních sítí spolu děti i dospělí čím dál tím více komunikují přes facebook a jiné komunikační kanály, málokdy ovšem vyrazí ven. Teď bude důležité, aby si na současnou „karanténní“ dobu až moc nezvykli a nezačali žít ve virtuální realitě.