Není to tak dávno, co se napříč facebookovými skupinami objevila zpráva, že kdosi očesal výzdobu stromečků, kterou vytvořily děti mateřských a základních škol v rámci vánoční soutěže. Stromky u radnice po vyhlášení soutěže ještě nějakou dobu zdobily centrum náměstí. Ve večerních hodinách se pak jejich výzdoba stala kořistí pro kolemjdoucího.

Tento čin, který je těžko pochopitelný, samozřejmě všichni odsoudili. Ukrást štětce, sušené pomeranče a další ozdoby, kterými děti s nadšením zdobily stromek a těšily se na konečný výsledek, to je opravdu podlost a ubohost.

Kamery z městského kamerového systému ovšem zloděje neviděly. Podle mluvčí radnice Kateřiny Hradilové ve tmě nebylo možné ze záznamu rozpoznat, zda se osoba u stromku pouze zastavila, nebo si ozdoby vzala do kapsy.

Nyní ve Vysoké ulici pro změnu vandal poškodil výlohy hned několika obchodů, přičemž tento prostor by rovněž měl být pod dohledem. Velitel městských strážníků Jaromír Nový si nedávno liboval, že právě v této ulici se u kontejnerů hromadil odpad, proto kameru nechal natočit směrem k onomu místu a hromadění podle jeho slov následně skončilo.

Doufejme tedy, že kamera bude k užitku i v tomto případě a odhalí onoho vandala. Pokud ne, pozbývá svého smyslu. Rozšiřování kamerového systému a jeho údržba není zadarmo. Jsou hrazeny i z daní rakovnických občanů, kteří by pochopitelně rádi viděli výsledek a uvítali dopadení pachatele.