Především kadeřnické salony vzali lidé hned po prvních dnech od znovuotevření doslova útokem, což je i celkem logické, protože mnozí už se při pohledu do zrcadla přestali poznávat. Spousta lidí si ovšem neodpustila ani „luxus“ masáže či kosmetického ošetření, což potvrdili i sami provozovatelé těchto služeb.

ON-LINE reportáž ke koronaviru najdete ZDE

„Nával je opravdu veliký. Mohla bych v salonu i spát, což nebudu, ale je vidět, že lidé se fakt těšili. Diář mám zaplněný na tři měsíce dopředu,“ vyprávěla kosmetička a majitelka studia Pohoda v Novém Strašecí Jitka Hejhalová, která se prý nesetkala s nikým, kdo by se bál nakazit. Podobné to měl například i masér z Třeboce Tomáš Řemínek.

„Mám zhruba šest masáží za den. Chodí prakticky všichni co předtím, kromě dvou zákaznic, které s objednáním vyčkávají do června,“ potvrzuje velký zájem Tomáš Řemínek.

Lidé očividně přestali mít vlivem poměrně rychlého uvolňování opatření strach z nákazy a mnozí dokonce požadují sundání roušek. „Je pravda, že řada zákazníků po nás chce, abychom si roušku sundali,“ potvrzuje rakovnická kadeřnice Nikola Kratochvílová.

Je zajímavé sledovat, co dokáže lidská psychika. Přestože riziko nákazy koronavirem stále existuje a řada odborníků varuje před druhou vlnou pandemie, lidé chodí stále častěji bez roušek a ani s dvoumetrovými rozestupy se nijak nezatěžují. Zkrátka si mnozí z nás myslí, že už je vše zažehnáno, a to pod vidinou toho, že čísla nakažených i zemřelých vypadají lépe než se čekalo, ale také proto, že i média se zabývají stále častěji běžnými „mimokoronavirovými“ záležitostmi. Lidé prostě mají svoje zvyky a potřeby a velmi těžko se jich vzdávají. Když se naskytne možnost se k nim opět vrátit, tak rozhodně neváhají. Jen je potřeba zachovat si zdravý lidský rozum.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku.Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.