Když si projdeme titulky středočeských Deníků posledních dní, narazíme na smrt seniorky, ubývající lůžka v nemocnicích, hádky kolem hazardu v jednom z měst, sraženého chodce… Nic moc příjemné čtení. Odráží to realitu těchto dní? Do značné míry ano. Ale každé ano má své ale.

Nechce se mi věřit, že by to byla kompletní paleta života. Lidé kolem nás určitě zažívají i radosti, mají důvod slavit a těšit se svými zážitky a úspěchy.

 

Ve dnech, kdy je k naštvání jen pověstný krůček, kdežto k radosti často dlouhá míle, je každý pozitivní příběh požehnáním.

A takové příběhy se dají najít: skupina nadšenců zachraňuje stromy, dobrovolníci pomáhají v očkovacích centrech, taxikáři dávají část tržeb na sbírku proti covidu…

Uznávám, že část viny leží i na nás novinářích. Někdy prostě na optimismus zapomínáme. A je i na vás čtenářích, abyste nám to připomněli a nabídli nám i jiné barvy palety.

 

Proto vás vyzývám, dejte nám vědět, když se vám něco povede, dejte nám vědět, když budete mít pocit, že máme někoho pochválit. Rádi zpracujeme i příběhy, které ukazují na to, že lidé tvoří, vymýšlejí a třeba i nezištně pomáhají. Rádi o vašich sousedech nebo přímo o vás napíšeme.

Věřím, že s každým takovým příběhem se budeme cítit psychicky lépe, jak my, jejich zprostředkovatelé, tak vy, jako čtenáři. Předem moc děkuji.