„Až půjdu nakupovat, tak si vezmu do fronty židli,“ napsal jeden z uživatelů facebooku. „To se snad úplně zbláznili. Ve frontě před obchodem, kde jsou na sebe lidé namačkaní, se jako koronavirus nešíří?“ ptal se druhý.

V Rakovníku se fronty tvořily spíše dopoledne u menších krámků, které navštěvují hojně lidé starších ročníků. Právě těm se nové pravidlo příliš nezamlouvalo, což potvrdila i jedna z prodavaček cukrárny sídlící na náměstí. „Lidé se tlačili dovnitř, chodili k nám i přes východ a často i sprostě nedávali. My jsme si toto opatření přitom nevymysleli,“ krčila rameny.

Sprostě nedávali i někteří občané, kteří chodili nakupovat do supermarketů a hlídač je před nimi upozorňoval na to, že každý zákazník musí nakupovat s vozíkem. A tak se mnohdy stávalo, že maminka dala vozík i svým dvěma dětem, protože je nechtěla nechat před obchodem a někteří pak museli čekat na další vozíky, což jim k dobré náladě rozhodně nepřidalo.

Již rozhodnutí o uzavření obchodů v neděli nebylo příliš šťastné a akorát přispělo k tomu, že se v sobotu tlačilo v obchodě mnohem více nakupujících. Vláda opět zareagovala a jejich počet chce regulovat. To se jí sice částečně povedlo, i když hromadění zákazníků třeba u regálů se zeleninou či pečivem stejně nezamezila. Riziko nákazy navíc přenesla do front, kde lidé čekají v těsné blízkosti a kromě viru mezi sebou šíří i negativní emoce.