Koronavirová pandemie nám zkrátka ukazuje, že to s námi jako s lidmi není zase až tak špatné a že dokážeme být lidští, pomáhat si - ať už šitím roušek, či mezistátní pomocí v rámci mnohými tolik proklínané Evropské unie.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE

K šicím strojům usedají i světově známé osobnosti jako například módní návrhář Osmany Laffita žijící v Nižboru na Berounsku. I ten se rozhodl ušít a poté darovat roušky lidem, kteří je akutně potřebují. Ve městech a obcích už také „vyrostly“ unikátní rouškovníky.

Už jsme se naučili nosit roušky, abychom ochránili ostatní od případné nákazy, dezinfikujeme si ruce a už vůbec nyní nevyrážíme ven byť jen s malými náznaky respiračního onemocnění. Vydržme být ohleduplní, až pandemie skončí. Jistojistě přijde chřipková epidemie, která je téměř stejným postrachem pro seniory a lidi chronicky nemocné či ty s oslabenou imunitou. I jim a vlastně i nám všem by pomohlo, až chřipka opět nastoupí, abychom nosili roušky, dezinfikovali si ruce a nemoc řádně doma vyleželi. Už jsme se naučili a odzkoušeli, že nošení roušek není ostuda. Já je rozhodně po skončení pandemie do odpadkového koše nevyhodím … .

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník