Ta byla nedávno opět odhalena při rezervaci na očkování proti koronaviru, tím to ovšem nekončí.

Když už konečně úředníci z měst a obcí po několikadenní prodlevě začali po obdržení metodiky nabízet pomoc při registraci, nastal další problém v očkovacích centrech.

V Rakovníku se nachází zatím jediné, a to v Masarykově nemocnici. Mezi ní a vedením města sice začalo jednání o vzniku většího očkovacího centra, ale vzhledem k tomu, že zatím nefunguje systém zásobování vakcínami, není tato záležitost v tuto chvíli na pořadu dne. Z toho samého důvodu se ani týden po registraci na Rakovnicku nespustilo očkování pro seniory starší osmdesáti let, kteří neustále žijí v nejistotě.

„Personál máme připravený, ale otevírat okénka pro veřejnost zatím nebudeme. Až pokud budu vědět, že máme k dispozici třeba šest set dávek na týden, pak je mohu otevřít, ale zatím nemáme čím očkovat,“ vysvětluje vrchní sestra rakovnické nemocnice Markéta Palková. Ředitelé pečovatelských domovů rovněž marně čekají na metodické pokyny, kdy, ale i za jakých podmínek začne očkování jejich už tak zkoušených klientů. „Já bych byla radši, kdyby k nám přijel očkovací tým, než abychom vakcíny vyzvedávali sami, ale na informace stále čekáme,“ krčila rameny ředitelka Domova Kolešovice Taťána Čížková. Zmatky neberou konce a dle dosavadních zkušeností bychom se v nejbližších týdnech a měsících měli obrnit pořádnou dávkou trpělivosti.