Lidé navíc začínají být nervózní, nemohou chodit na žádné akce ani do hospod či restaurací, v panice vykupují obchody, senioři se nemohou vidět se svými blízkými. Negativ by se jistě našla spousta. Přesto se ale objevují i určitá pozitiva.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Jedním z nejzásadnějších je semknutost. Od zavedení karantény se objevila spousta dobrovolníků, kteří se snaží pomáhat seniorům, ale i nemocnicím, hasičům, policistům a dalším potřebným. Roušky jsou v současnosti velmi žádaným, ale zároveň nedostatkovým zbožím, a tak řada lidí usedla za šicí stroje, aby v krizových dnech pomohla.

Vznikla rovněž spousta iniciativ, které nabízí pomoc seniorům při nákupech léků a potravin. Všichni tito dobrovolníci jistě zaslouží obdiv, neboť často za svoji pomoc vůbec nic nechtějí. Berou to jako samozřejmost.

Pozitivním faktem, který ovšem nemusí dlouho trvat, je rovněž pokles zločinnosti. „Lidé jsou soudní a chápou, jak se mají chovat. Navíc ti, co inklinují k nějaké kriminální činnost, si nyní uvědomují, že tresty jsou úplně někde jinde. Některé přestupky jsou upravené na trestné činy, také pokuty pro podnikatele se mnohonásobně zvýšily,“ vysvětluje velitel Městské policie Rakovník Jaromír Nový.

V dnešní uspěchané době se také mnozí vrátili ke knihám, vytáhli si štětec nebo oprášili svoji starou kytaru. Chodí na procházky do lesa a neutrácejí tolik v obchodech. Rodiče mají konečně mnohem více času věnovat se dětem, protože jim ani nic jiného nezbývá. Spousta zaměstnanců pracujících v těžkých podmínkách si nyní alespoň na několik týdnů může odpočinout.

Současná situace tedy vede k určité nezávislosti, k rodině, ale i k návratu k přírodě, jen je třeba ji využít.

Koronavirus v Česku