Jejich lektoři sice nabízejí on-line lekce, ale ztráty jim to zdaleka nenahradí. Potvrdila to například zakladatelka novostrašeckého Studia Cvička Kateřina Tučková. „Lidé nemají motivaci a podle mě už ani peníze, proto cvičíme tak pro dva, tři cvičence, což nám nepokryje ani náklady na lekci. Takže saháme do vlastních kapes a peníze docházejí. I když nás otevřou, příjmy budeme mít vzhledem k dobíhajícím lekcím přerušené,“ říká a tiše doufá v podporu města.

Na pokraji sil jsou i provozovatelé ostatních fitness center, které druhá vlna zasáhla v době silné podzimní sezony citelněji než na jaře. Zavřeny už byly půl roku, přestože mnohé z nich disponují velkými sály, kde by s rozestupy nebyly potíže.

Letošní rok je pro ně ohrožující až likvidační. Navíc – i když se ve čtvrtek opět otevřou, nikdo neví, co přijde v zimě. A další zavření už by skončilo pravděpodobně krachem.

Už teď na řadu lektorů, kteří většinou pracují jako OSVČ, výpadek příjmů dolehl natolik, že si našli jiné zaměstnání. A mnozí s návratem ke cvičení ani nepočítají.

Je to škoda. Obzvlášť v dnešní době, ve které pohyb často nahrazují virtuální radovánky. Proč by ale měli provozovatelé fitness center investovat svůj čas, peníze a spoustu energie, když pomoc téměř nepřichází? Vláda i některé městské samosprávy stále dělají, jako by se jich problémy drobnějších podnikatelů moc netýkaly.