Vyhlášení zákazu stravování v závodních jídelnách byl pro firmy velký šok a přinesl spoustu komplikací. „Je to jeden velký chaos. Když jsem přišel večer domů a díval se na zprávy, musel jsem to vypnout, protože jsem na to neměl nervy. Personalistka nemohla v noci spát, než zjistila, že je všechno jinak. Naší povinností je neustále sledovat vládní nařízení, ale tohle je opravdu o nervy,“ rozhořčoval se provozní ředitel novostrašecké firmy ČLUZ Pavel Košulič a nebyl zdaleka sám. Naštvaní byli i zaměstnanci, kteří netušili, kde vlastně budou jíst.

Přestože řada firem již od loňského jara přijala ve stravování opatření, instalovala plexiskla, snížila počet zaměstnanců u jednoho stolu, nyní měli pracovníci zřejmě vyfasovat jídlo do ešusu, sejít se ve svačinovém koutku a nalepení jeden na druhého bez respirátoru spořádat svůj vychladlý oběd. Tento scénář se naštěstí nenaplnil, ale lidé se stále více obávají, co si pro ně vládní koalice opět vymyslí.

Začíná to vypadat, že se vrcholní představitele naší země zřejmě baví sledování vtipů o sobě samých, kolujících stále častěji na sociálních sítích. Jenže jejich počínání už přestává být k smíchu, je spíš k pláči. Občané jsou naštvaní a zoufalí, premiér Andrej Babiš sám přiznal, že nemá žádný plán, jak bude vláda postupovat po třítýdenním tvrdém lockdownu. Už delší dobu vyvstává otázka, zda on i další členové vlády jsou vůbec schopni řídit tuto zem.