A to přitom před dvěma týdny svitla, i když jen malá, naděje restauratérům a dalším podnikatelům, že by konečně mohli otevřít svoje podniky, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček navrhoval otevírání obchodů a do škol se měly vrátit jejich poslední ročníky. Nakonec je ale všechno jinak.

Po několikadenním bouřlivém vyjednávání přišla vláda s výrazným omezením pohybu, vedle uzavření okresů se smí lidé pohybovat na procházce pouze na katastru svého města či obce, nesmí navštěvovat příbuzné, pokud to není nezbytně nutné, doma zůstanou děti ve školce a první a druhé třídě. Naopak továrny a podniky, ač se jedná o velký zdroj nákazy, zůstávají otevřené.

Premiér Andrej Babiš označil za viníka současného stavu občany, kteří podle něj nedodržují vládní opatření, místo aby on a ostatní ministři vyvodili vlastní odpovědnost.

Jak lidé mají důvěřovat vládě a epidemiologům, když v jejich řadách jsou ti, kteří opatření také nedodržují. Vláda již nesčetněkrát svými zmatečnými rozhodnutím vyvolala nedůvěru a nejednou to vypadalo, že v podstatě neví co chce. Jak věřit někomu, kdo za dva týdny nebyl schopen vymyslet nic jiného, než povinné nošení respirátoru nebo dvou roušek.

Například na facebookových stránkách města Nové Strašecí se hned po zveřejnění tohoto opatření rozhořčovalo několik desítek občanů, někteří brali opatření spíše s humorem a někdo v tom pro změnu viděl spíše špinavý obchod, nežli cestu k záchraně. Teď jsou lidé po dalších restrikcích ještě naštvanější.

Už jim zkrátka z neustále se opakujícího zmatečného chování mocipánů naší země, z jejich nemorálnosti a neschopnosti současnou situaci řešit, došla trpělivost.

A tak vládní činitelé v čele s Andrejem Babišem, aby je opět lidé brali vážně, používají zastrašovací výrazy, zakážou lidem procházky za hranici katastru a vymyslí si další kontroverzní opatření, místo aby představili jasný plán na řešení této situace.