Vzhledem k tomu, že tuto pevnou linku skoro nepoužíváme, jsme přistoupili na jeho návštěvu, který již byla před domem. Slušně vyhlížející muž kolem 30 let s přízvukem Slováka se představil jako zástupce O2. Nechal si předložit poslední platební doklad, po doložení sdělil, že 100 Kč O2 bude slevovat a chtěl doložit OP majitelky linky pro upřesnění věku a tím i možnosti slevy.

Mezi tím vypisoval novou smlouvu na sníženou částku, smlouvu si nechal mnou podepsat a požádal o možnost ofotografování OP majitelky, což jsem nedovolil. Poté se zvedl a odešel, ale i s vyplněnou novou smlouvou. Začal jsme uvažovat o jeho postupu a jednání. Raději jsem si opsal jeho pražskou SPZ na osobním voze černé barvy zn. Volkswagen Polo. Po jeho odjezdu jsem volal na linku O2 do Prahy, kde mi operátor sdělil, že to byl jeden z podvodníků, o kterých ví, že se pohybují po ČR a namísto slevy pevné linky si nechají podepsat novou smlouvu na paušál mobilního telefonu.

Operátor O2 v Praze mi také řekl, že vedení o těchto podvodech ví, ale nezasahuje proti, protože společnost O2 z toho má peníze. Odstoupit od této nové smlouvy je zřejmě těžké, i když za ochotné spolupráce zástupců O2 v Rakovníku již týden zjišťujeme, jak tuto smlouvu zrušit. Mezitím volala již dvakrát slovensky mluvící žena z ústředí O2 co dělat s novou smlouvou ohledně neposkytnutí ofocení OP majitelky linky. Ovšem tato paní nereaguje na naše důrazné připomínky o podvodu se zástěrou slevy pevné linky, a tak zatím nevíme, jak O2 bude postupovat dále. Mezi tím jsem se dozvěděl, že to samé absolovoval další starší občan Rakovníka, kterému zástupci O2 též slíbili slevu platby pevné linky.

Vaše názory a podněty nám posílejte do redakce na reporter.rakovnicky@denik.cz nebo na adresu Rakovnický deník, Tyršova 437, 26901 Rakovník.

Další názory či komentáře si můžete přečíst v záložce názory/názory z regionu.