Za tu dobu, co pracuji v Rakovnickém deníku jsem se setkala se spoustou starostů a starostek. Takže už teď mohu říci, kdo mi je a není sympatický. Celkově bych starosty a starostky na Rakovnicku hodnotila kladně. Většina z nich je opravdu milá a je s nimi i legrace.

Ovšem u nás novinářů je důležité ze starostů a starostek vytřískat co nejvíce informací, abyste vy, čtenáři, měli co číst. Ale u některých to opravdu nejde. Když se například starosty zeptáte: „Co je u vás v obci nového?“ A on vám na to odpoví: „Zrovna nic.“ To přece nemůže být pravda. V každé obci nebo městě se alespoň jednou za čas najde věc, která je důležitá nejen pro místní občany, ale i zajímavá pro čtenáře.

Proto jsem občas zklamaná, že někteří starostové jsou k nám novinářům trošku „uzavření“. Vždyť nám nemusíte říkat všechno. Stačí jen to jádro a my už si zbytek zjistíme sami. Proto se vždycky spoléháme na místní „drbny“. Lidé na vesnicích totiž toho vědí kolikrát více, než sami starostové. Ale v některých případech to bohužel není pravda. Proto ti starostové, kteří si tento sloupek přečtou, by si na moji další návštěvu měli připravit co nejvíce dobrých i špatných zpráv…