Oprávněně? A opravdu to všem Rakovničanům vadí?

Voliči, tedy přímo Rakovničané, v komunálních volbách rozhodli, že jim toto nevadí a hnutí ANO, tedy i jeho kandidátům, dali svůj hlas a podpořili je. Podle mne je v současné době naprosto zbytečné se zabývat otázkou, kdo je jakým Rakovničanem, kdo zde žije jak dlouho, kdo odkud pochází.

Miroslav Samaš neudělal zkrátka nic, co by odporovalo zákonům naší vlasti, pouze se ucházel o přízeň voličů v místě svého trvalého pobytu. Do rakovnického zastupitelstva města se dostal, díky koaličním a hlavně politickým jednáním se stal nakonec i místostarostou města. Osobně bych v tom problém neviděl, na všem se dohodla nová koalice, tvořená jedenácti lidmi. Zamezit těmto nařčením by možná pomohlo přímé volení starosty města, ale i to má své veliké slabiny.

Neobhajuji rozhodnutí většiny předních představitelů města, ale je potřeba se podívat na tuto debatu i z druhého pohledu. Přeci jsou také lidé žijící dlouhá léta v Rakovníku, dostali se do vedení, ale tím to skončilo. Přes deset let vadí většině Rakovničanů plechová výběrčí bouda u výjezdu z Husova náměstí. Kde zůstali ti dlouholetí patrioti Rakovníka?