Proč vjel šestačtyřicetiletý muž s vozidlem Daihatsu do protisměru, v tuto chvíli nikdo neví. Zmiňovaný řidič jel v pátek před půl třetí odpoledne po karlovarce směrem od Karlových Varů do Prahy. V katastru obce Nesuchyně na rovném a přímém úseku vozovky vjel z dosud neznámých příčin do protisměru.

Bohužel to bylo právě ve chvíli, kdy z druhé strany přijíždělo osobní vozidlo Mazda. Řídil ho čtyřiadvacetiletý mladík z Ústeckého kraje. Pro obě vozidla to znamenalo v tu chvíli jediné: čelní náraz! Řidič, který nehodu zavinil, své chvilkové selhání odnesl nejvíce.

Utrpěl těžké zranění. Záchranná služba ho okamžitě převezla s polytraumatem do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. O něco lépe dopadl řidič protijedoucí Mazdy. Jeho převezla záchranná služba do Masarykovy nemocnice v Rakovníku se zlomeným kotníkem.

Dvacetiletá dívka, která seděla vedle něho, skončila rovněž na chirurgii v rakovnické nemocnici s poraněním žeber. Celková škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na sto sedmdesát tisíc korun. Alkohol se u mladíka z Mazdy neprokázal.

„U těžce zraněného řidiče nebylo možné dechovou zkoušku provést,“ dodal Zdeněk Fišer z Dopravního inspektorátu v Rakovníku.