V autě před osudovou vteřinou cestovalo pět lidí. Dvě dospělé osoby, manželé ve věku čtyřicet (žena) a jedenapadesát let (muž) a tři nezletilé děti ve věku 15, 10 a 6 let.
¨

Na místo byly vyslány dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci s lékařem ve vozidle rendez-vous, dva vrtulníky letecké záchranné služby, policisté a rakovničtí hasiči.

Mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová popsala: „Muž a dvě děti byli po ošetření lehčích poranění pozemní cestou přepraveni do rakovnické a kladenské nemocnice na oddělení chirurgie. Žena, která utrpěla zlomeninu dolní končetiny a u které měl zasahující lékař podezření na zlomeninu pánve, byla záchranáři zajištěna a letecky transportována do střešovické nemocnice."

Třetí nezletilá osoba byla s vážným poraněním hlavy po poskytnutí první pomoci přepravena vrtulníkem do motolské nemocnice.
Mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová uvedla: „Policistům se po příjezdu na místo nepodařilo zjistit, zda řídil muž či žena. Oba byli podle prvotních zjištění pod vlivem alkoholu."

Nyní policisté zjišťují, jak vlastně k děsivé nehodě došlo.

V tuto chvíli už ale můžeme prozatím říci říci, že velkou roli v příčině nehody mohl zřejmě sehrát alkohol a vysoká rychlost.