V mírné pravotočivé zatáčce před Slabcemi dostal řidič smyk a se svým vozem skončil v příkopu. Při vyprošťování vozidla se náhle vyřítil další automobil stejné značky. Na zledovatělé vozovce neměl šanci zabránit střetu.

Sedmasedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Citroën Saxo jel po silnici ve směru Panoší Újezd - Slabce. V mírné pravotočivé zatáčce před obcí Slabce dostal na vozovce, která spíše připomínala jedno velké kluziště, smyk a skončil se svým vozidlem mimo vozovku. Naštěstí se řidiči nic nestalo a vyrazil pro pomoc do nedaleké vesničky - Skupé. Zde narazil na ochotného občana, ten vzal traktor a jeli auto vytáhnout.

„Jel jsem ani ne padesátkou. Najednou se auto roztočilo a skončil jsem nezraněný v příkopu. Trochu otřesen jsem si došel do támhleté vesničky pro pomoc (do Skupé - pozn. red.),“ přiblížil nám událost sedmasedmdesátiletý řidič Citroënu Saxo. To ovšem ještě netušil, co se bude dít o chvilku později.
Traktorista automobil zapřáhl a chystal se nastoupit, když se náhle vyřítil z té samé zatáčky automobil Citroën C2, za jehož volantem seděl pětatřicetiletý řidič. Auto se roztočilo, narazilo do stojícího Citroënu Saxo a od něj vrazilo bokem do traktoru. Ten kvůli silnému nárazu poodskočil o několik metrů dopředu. Dvaatřicetiletý řidič stihl naštěstí včas zareagovat a utekl se schovat za svůj traktor. To mu patrně zachránilo život.

Řidič utrpěl otřes mozku

Na místě zasahovali příslušníci HZS Středočeského kraje Rakovník. Ti museli nejprve vyprostit zaklíněnou osobu, kterou pak předali do rukou zdravotníků. Pětatřicetiletý řidič automobilu značky Citroën C2 utrpěl vážnější zranění a musel být odvezen rychlou záchrannou službou do nemocnice.
„Pětatřicetiletý muž byl odvezen do motolské nemocnice v Praze. U muže bylo zjištěno poranění hlavy, konkrétně velký otřes mozku,“ řekl lékař záchranné služby Lubor Šimek. „Vše se sehrálo rychle. Najednou se vyřítilo auto ze zatáčky a bokem narazilo přímo do traktoru,“ vylíčil celou situaci pro Rakovnický deník sedmasedmdesátiletý řidič s Citroënu Saxo.

Škody byly vyčísleny dopravní policií ČR na 120 tisíc korun. Nejhůře dopladl automobil Citroën C2, na němž byly zpočteny škody v celkové výši 80 tisíc.

DOVĚTEK OD JANY ELZNICOVÉ:

Na redakci Rakovnického deníku se de¨nes večer obrátil otec těžce zraněného řidiče, který byl odvezen do motolské nemocnice. "Jel za mnou, za svým tátou do šlovického mlýna. Chci tuto krátkolu zprávu o jedné z mnoha nehod v řadězlidštit. Dát jíosobní rozměr. Byl při ní zraněn můj chlapec, a to ve chvíli kdy za mnou spěchal. Nyní je udržován v umělém spánku. Rád bych touto cestou poděkoval všem lidem, kteří v místě nehody pomáhali a chci upozornit na to, aby si lidé dávali v tomto počasí na silnicích velký pozor. Stačí opravdu chvilka a váš život je vzhůru nohama," uvedl zdrcený majitel šlovického elektroskanzenu Petr Čech.