Krátce po desáté hodině dopolední přijalo zdravotnické operační středisko výzvu k výjezdu k dopravní nehodě. Nedaleko obce Řevničov narazil osobní automobil do stromu. Na místo postupně vyjely dvě rychlé lékařské pomoci z Rakovníka.


Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Stochov s jedním zásahovým automobilem.

Vizuálním průzkumem v 10:20 hodin bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu osobního automobilu Škoda Octavia, který z dosuď neznámých příčin sjel mimo vozovku, převrátil se na střechu a narazil do kmene stromu. Ve vozidle cestovaly celkem dvě osoby, ty byly vyproštěny před příjezdem zásahové jednotky hasičů.

Hasiči společně s lékaři poskytli zraněným osobám první pomoc a zajistili místo nehody proti požáru. Dvě posádky záchranné služby transportovaly zraněné osoby do nejbližších nemocnic. Po celou dobu nehody byla doprava odkláněna dopravní policií.

Třiatřicetiletá řidička utrpěla poranění hrudníku a lékařka u ní měla podezření na zlomeninu lopatky. Po zajištění a poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla předána na chirurgické jednotce intenzivní péče v Rakovníku. Její třicetiletý spolujezdec pravděpodobně utrpěl poranění bederní páteře. Po ošetření byl odvezen na chirurgii do rakovnické nemocnice. Při zásahu jsme spolupracovali s Hasičským záchranným sborem a Policií ČR,“ uvedla k havárii pro Rakovnický deník mluvčí Středočeské záchranné služby Nina Šeblová.