V pondělí odpoledne dodává k neštěstí v Jesenici mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová: "Třiaačtyřicetiletá řidička se svým vozidlem značky Mazda, ve kterém spolu s ní cestovali další dva lidé pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost situaci v provozu, a to v době, kdy se  před přechodem pro chodce nacházelo stojící osobní vozidlo Chevrolet Orlando, jehož řidičkou byla čtyřiačtyřicetiletá žena."

Přednost skupince pěti chodců dával v protisměru také jedednapadesátiletý muž v osobním voze značky Citroën. "Mazda narazila levou stranou do vozidla Chevrolet a dále po pravé straně poškodila železné zábradlí. Následně přední částí vozu narazila do pětice stojících chodců, kteří následkem tohoto střetu utrpěli vážná zranění," dodala Jana Šteinerová.

Při dopravní nehodě byli tři chodci těžce zraněni a dva chodci utrpěli zranění lehčího charakteru. Do Fakultní nemocnice v Plzni byli letecky transportováni s těžkým zraněním čtyřiačtyřicetiletý muž a dvanáctiletá dívka a s lehčím zraněním čtrnáctiletá dívka. Do motolské nemocnice v Praze byli letecky a sanitním vozidlem převezeni padesátiletý muž s těžkým zraněním a devítiletý chlapec se zraněním lehčího charakteru.

Policisté vyzvali všechny řidiče dopravní nehody k podrobení dechové zkoušky, která byla s negativním výsledkem a alkohol byl na místě vyloučen.
Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na částku 76 tisíc korun.

Dopravní nehodu si na místě převzala služba kriminální policie a vyšetřování Rakovník a případ je v současné době prošetřován jako podezření z přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.