Krátce před šestnáctou hodinou odpolední došlo k dopravní nehodě na silnici ve směru od Senomat na Rakovník. Devatenáctiletý řidič osobního vozidla Škoda Felicia prudce sešlápl brzdový pedál a dostal na zasněženém povrchu smyk. Vozidlo sjelo do příkopu, kde narazilo do dopravní značky.

„Řidič se s autem převrátil na pravý bok a havaroval. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění. Byla způsobena škoda dvaatřicet tisíc korun,“ uvedl zástupce vedoucího Dopravního inspektorátu v Rakovníku Ladislav Heller.

Opilá osmapadesátiletá řidička havarovala u Lán. Vlivem požitého alkoholu žena nezvládla na zasněženém povrchu jízdu a havarovala mimo komunikaci do silničního příkopu. Po dopravní nehodě byla u řidičky provedena dechová zkouška s výsledkem 1,40 promile alkoholu v dechu. Žena na místě bezdůvodně odmítla odběr krve.

Podle statistiky dopravního inspektorátu došlo za uplynulý týden k šesti dopravním nehodám. Jedna osoba na následky zemřela. Nejčastější příčiny nehod byly nevěnování se řízení, alkohol a rychlost.