Těžká dopravní nehoda zablokovala včera odpoledne silnici mezi Rakovníkem a Kněževsí. Krátce po druhé hodině odpolední zasahovali rakovničtí záchranáři společně s pražskou leteckou záchrannou službou a ostatními složkami IZS u havárie, při níž se čelně srazila dvě osobní auta, zraněny byly žena a malá holčička.

Podle našich informací by se mělo jednat o matku s dcerou. S velmi vážným zraněním hlavy museli záchranáři transportovat vrtulníkem dítě do jedné z pražských nemocnic. „Dítě utrpělo vážný úraz hlavy, bylo v bezvědomí a v ohrožení života. Po zajištění a zahájení léčby byla holčička letecky transportována do Fakultní nemocnice v Motole. Žena byla se středně těžkým zraněním převezena sanitním vozem do rakovnické nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Mluvčí rakovnické policie Jana Žáčková popsala: „Osmadvacetiletý řidič z Rakovnicka, jedoucí ve vozidle Fiat Bravo, jel po této silnici ve směru od Rakovníka na obec Kněževes, kdy na rovném úseku v mírně pravotočivé zatáčce začal předjíždět jiná vozidla a v levém jízdním pruhu se střetl s protijedoucím vozidlem Ford Fiesta, které řídila sedmatřicetileté žena z Rakovnicka. Došlo k čelnímu střetu.“ Fiesta začala hořet. Při požáru ale už k žádnému zranění nedošlo.

„Byl to okamžik. Snažil jsem se střetu zabránit, ale marně,“ uvedl exkluzivně pro Rakovnický deník otřesený mladý muž krátce po nehodě. Sám vyvázl s několika oděrkami na rukou. Dopravní policisté na místě podrobili orientační dechové zkoušce řidiče, s negativním výsledkem, u řidičky byl nařízen odběr krve v nemocnici. Technická závada nebyla na místě zjištěna ani uplatněna. „Všichni účastníci havárie jsou z Rakovnicka. Míra zavinění se prošetřuje. Případ si převzala Služba kriminální policie Rakovník, jak tomu u vážných dopravních nehod bývá pravidlem,“ dodala k neštěstí Jana Žáčková.

Škody byly předběžně vyčísleny na 85 tisíc korun. ⋌