Podobně začíná většina nehod s dětmi. Osmiletá dívka se rozhodla přejít silnici právě v okamžiku, kdy tudy jel směrem od Rakovníka na Čistou šestačtyřicetiletý řidič ze Sokolovska ve Škodě Felicia. Jel přiměřenou rychlostí a naštěstí včas začal brzdit. Přesto se auto s dívkou střetlo.

Lékaři záchranné služby ji převezli na chirurgické oddělení Masarykovy nemocnice v Rakovníku k ošetření. Lékařka Blanka Černická uvedla: „Dívka při nehodě utrpěla podvrknutí krční páteře.“ Tomáš Vitner z Dopravního inspektorátu v Rakovníku k nehodě ještě dodal: „Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška.“

Křižovatka uprostřed Lubné je právě svou polohou u školy zrádná a nebezpečná. To by si měli uvědomit hlavně projíždějící řidiči, protože chování dětí je mnohdy nevyzpytatelné.

Chodci by měli mít naopak na paměti, že řidič, ač jede přiměřenou rychlostí a plně se věnuje jízdě, nedokáže na místě zastavit. To platí zvláště v těchto dnech, kdy na silnicích leží zbytky sněhu a brzdná dráha vozidel se prodlužuje. Proto chodci, nevstupujte na přechod těsně před autem, člověk za volantem není všemocný.