Takhle „zaparkovat“ citroën se podařilo šestapadesátiletému řidiči z Rakovnicka. Ve čtvrtek v pravé poledne jel ze Slovanky na Rynholec a na rovné silnici nejprve uhnul vpravo a pak pokračoval až do příkopu. Auto zůstalo stát na kolech.

Muž, značně posílený alkoholem, vystoupil a vydal se pěšky k benzínové pumpě hledat, kdo by ho vytáhnul. Na benzínce ho démon alkohol přemohl úplně, proto tady usnul. Probudila ho až policejní hlídka.

Policistům vysvětlil, že do čtyřmetrového příkopu zaplul vlivem velkého náporu vzduchu od protijedoucího kamionu. Dále s policisty bez problémů spolupracoval.

Když obě dechové zkoušky ukázaly téměř tři promile alkoholu, vypověděl, že ráno v šest vypil placatku vodky, protože netušil, že bude v poledne řídit auto. Během dne se mu totiž udělalo nevolno a potřeboval k lékaři.

„Dalším šetřením jsme zjistili, že muž má zadržený řidičský průkaz a vysloven zákaz řízení,“ uvedl Pavel Hrbek z DI v Rakovníku. Po výslechu na policejní služebně v Rakovníku se vydal zpátky pěšky.