Například u obce Karlov havaroval v sobotu se svým vozem Renault jedenasedmdesátiletý řidič z Kladenska. „Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze zasněžené a namrzlé vozovky, dostal smyk a s vozidlem vjel vlevo ke krajnici," sdělila Michaela Richterová, mluvčí rakovnické policie. Řidič pak bokem automobilu narazil do můstku. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní, škoda činí téměř sedmdesát tisíc korun.

Bez zranění se naštěstí obešla i nehoda u obce Hořesedly. Devětapadesátiletý řidič z Táborska s osobním vozidlem Kia jel ve směru na Karlovy Vary, kdy před ním jelo dosud nezjištěné vozidlo, které přibrzdilo. Devětapadesátiletý řidič začal sice brzdit taktéž, ovšem dostal smyk. „Ten nezvládl a s vozidlem vjel mimo komunikaci. Škoda na vozidle přesáhla sto padesát tisíc korun," informovala Michaela Richterová.

Na tom samém úseku se stala zanedlouho další nehoda. „Osmatřicetiletá řidička z Prahy s vozidlem Škoda Superb pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost stavu a povaze mokré vozovky a nedokázala zastavit vozidlo. Narazila tak zezadu do vozidla Mercedes, které následně nabouralo před ním stojící VW Passat. Došlo tak k poškození tří automobilů, celková škoda přesáhla částku dvě stě tisíc korun," komentovala rakovnická policejní mluvčí.

S lehčím zraněním skončila dopravní nehoda poblíž Oráčova. Sedmadvacetiletý řidič z Rakovnicka ve vozidla VW Golf ve směru od Oráčova na rovném úseku začal předjíždět traktor. V ten samý okamžik se v protisměru objevil automobil VW Transporter. Jeho osmapadesátiletý řidič se snažil střetu zabránit a strhl volant. Ke střetu však stejně došlo. „Řidič VW Golf narazil levou přední částí vozidla do levé přední části protijedoucího automobilu. Při nehodě utrpěla lehké zranění spolujezdkyně z vozidla VW Transporter, která byla na místě ošetřena, ostatní vyvázli bez zranění. Celková škoda na obou vozidlech činí sedmdesát tisíc korun," uzavřela mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.