Včera krátce po třetí hodině odpoledne se tři hoši z Nového Strašecí vydali na průzkumnou výpravu do koryta potoka vytékajícího z čističky odpadních vod. Během jejich cesty se najednou utrhl břeh a jednoho z nich, 12 letého, zasypala hlína a kamení tak, že zůstal s hlavou pod vodní hladinou.
Jeden z chlapců z místa v šoku utekl, ale ten druhý zachoval chladnější hlavu a doběhl k nejbližším lidem které viděl. Ti pak zavolali na linku 156 a věc oznámili MěP v Rakovníku. Ta informaci předala kolegům v Novém Strašecí, kteří se vydali na místo.

"Zde se strážníci chlapci snažili pomoci, ale v hlubokém a kluzkém korytě se jim vyprostit chlapce nepodařilo," sdělil Rakovnickému deníku vrchní střážník MěP Nové Strašecí Martin Novák.

Na místo mezitím přijeli novostrašečtí a stochovští hasiči, kteří pomocí svých prostředců chlapce z hlíny vyprostili, ale resuscitace už nemohla. "Stejně byl bezmocný lékař záchranky," řekla Rakovnickému deníku sestra rakovnické záchranné služby Hana Beretzová. I když kamarád reagoval celkem rozumně, chlapec zůstal pod hromadou hlíny a kamenů přibližně půl hodiny.

Podle dostupných informací chlapci o nebezpečí, které v korytě potoka hrozí, věděli. Jak měl jeden z nich vypovědět, svému kamarádu říkali, aby do místa, kde už měl být z břehu již viditelně vyvalený kus zeminy, nechodil. Ten však výzvu nebral vážně a ve chvíli, kdy se zde nacházel, se hlína utrhla. Je jen nehezkou hříčkou osudu, že koryto bylo protékající vodou postupně prohloubováno a plánovala se jeho revitalizace, která by zřícení stěn minimálně omezovala.

"Byla nařízena soudní pitva a bude zkoumána případná trestní zodpovědnost v celém případu," doplnil informace tiskový mluvčí rakovnické policie René Černý.