„Muž nejprve od nehody, která se stala mezi Lubnou a Příčinou ve čtvrtek v podvečer, utekl, ale pak se vrátil. Dechovou zkouškou u něho policisté zjistili nejprve 1,31 a podruhé 1,61 promile alkoholu,“ uvedl ředitel rakovnické policie Jiří Šiler.

Opilý mladík arogantně reagoval na výzvu policejní hlídky. Ta mu řekla, ať jim předloží doklady. „Strčil do policistů a řekl jim, ať si doklady najdou sami,“ komentoval Šiler. Poté muž strčil ještě do hasiče, následně se rozeběhl proti policistovi a otevřenou dlaní ho udeřil do ramene.

„Jelikož muž neuposlechl policejní výzvu, použili policisté donucovací prostředky, tedy pouta, muže zadrželi a odvezli do policejní cely,“ řekl Šiler. Opilý mladík také policistům vyhrožoval, že si je najde a vše si s nimi vyřídí. Šestadvacetiletému muži hrozí za jeho chování až čtyři roky za mřížemi.

Případem se již nyní zabývají kriminalisté. Policii dále zjistila, že mladík z Čistecka měl již dříve opletačky se zákonem: měl za dřívější prohřešky uložen zákaz řízení.

„Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, dále pak maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté ani hasič neutrpěli žádná zranění,“ dodal Šiler.