Mluvčí policie Jana Šteinerová uvedla: „Prací na polích, kdy je zde narůst techniky a strojů, je zvěř dezorientována, opouští svá útočiště a více se přemisťuje, a to právě přes pozemní komunikace, kde následně dochází k dopravním nehodám."

V průběhu tří dnů rakovničtí policisté zaznamenali již pět dopravních nehod, při kterých došlo ke střetu vozidla se zvěří. Nikdo při nich nebyl naštěstí zraněn. Dechová zkouška na alkohol byla u všech řidičů negativní.

A nyní už konkrétně. Osobní vozidlo VW Tiguan, projíždějící v úterý 28. července od obce Řevničov ve směru na obec Krušovice, se potkalo se srnou.
„Šedesátiletý řidič z okresu Mělník už střetu nedokázal zabránit," upozornila Jana Šteinerová na společný faktor všech těchto nehod.
Vzniklá škoda byla ve výši 20 tisíc korun.

Ve středu 29. července policisté řešili dokonce dvě dopravní nehody se zvěří. První se stala v katastru obce Hředle. Dvaatřicetiletému muži z Rakovnicka jedoucímu vozidlem značky Audi vběhla po projetí zatáčky na rovném úseku silnice těsně před vozidlo z příkopu srna. Škoda je 30 tisíc korun.

Další havárie se stala kolem dvacáté třetí hodiny u obce Krty. Čtyřiapadesátiletému muži z okresu Plzeň náhle vběhla z levého silničního příkopu do jeho jízdní dráhy srna, čímž došlo ke střetu přední částí vozidla se zvěří. Škoda na vozidle činí částku 15 tisíc korun.

K dalším nehodám došlo v ranních hodinách ve čtvrtek 30. července nedaleko obce Lišany. Čtyřicetiletému řidiči z okresu Rakovník, který jel ve vozidle Škoda Octavia, do jeho jízdní dráhy z příkopu pravé strany vyběhlo divoké prase. Divoké prase si na místě nehody převzal myslivecký hospodář honitby. „Poslední z těchto uváděných dopravních nehod se stala na silnici ve směru od obce Křivoklát do Rakovníka. Těsně před Opel Astra vskočila srna," doplnila ještě Jana Šteinerová. Ani této srážce již šestačtyřicetiletý řidič z okresu Rakovník nedokázal zabránit a vznikla škoda ve výši 43 tisíc korun.