Zasněžený víkend poslal sanitu rakovnické záchranky mimo jiné i k několika případům starších lidí, kteří bílé nadílce uklouzli.

Lékařka záchranné služby Blanka Matunová potvrdila: „ V sobotu v deset hodin ráno to byl například devětasedmdesátiletý muž. S podezřením na otřes mozku jsme ho dopravili na chirurgii.“

Náledí poslalo k zemi také osmapadesátníka. Ten byl v neděli po druhé hodině ranní rovněž předán do péče rakovnických chirurgů. Uvedl, že spadl na na ruku a že slyšel křupnutí.

„Bylo zde podezření, že si zlomil předloktí,“ doplnila lékařka Blanka Matunová.

Rady

A ještě několik rad především pro starší občany. Jak předejít uklouznutí: Pořiďte si kvalitní boty, nejlépe kotníčkové a šněrovací. Ty vám nohu dobře zafixují. Protiskluzová podrážka by měla být samozřejmostí. Nebojte se na ulici požádat o pomoc v rizikových úsecích, například při přecházení křižovatky.

Pohybujte se pomalu, nespěchejte. Raději vyjděte z domova o hodinu dříve a na místě určení dvacet minut počkejte, než abyste měli naspěch hrozilo, že ve spěchu upadnete. Pozor také při přecházení na přechodu pro chodce – bílá zebra bývá při dešti či sněhu velmi kluzká.

Další výjezdy už neměli s náledím a sněhem nic společného. Na chirurgii bylo ošetřeno lehké zranění dvaatřicetiletého muže jež byl zraněn při autonehodě.

Ve dvě hodiny v noci byl dopraven na internu další senior s onemocněním plic a v půl sedmé seniorka, která trpěla závratí.