„S ohledem na probíhající šetření úterní tragické dopravní nehody bychom rádi poprosili veřejnost, pokud někdo v danou dobu projížděl tímto úsekem, a mohl by podat jakékoliv bližší informace, obraťte se prosím na bezplatnou linku 158 nebo zavolejte na telefonní číslo 606 665 994 nebo se dostavte na nejbližší policejní služebnu,“ vyzývá policejní mluví Michaela Richterová.

Mladík požil před jízdou alkohol

Devatenáctiletého mladíka, který řídil vůz Audi, zastavila prvosledová hlídkou v obci Drahouš. Ten na výzvu předložil doklady předepsané k provozu a řízení vozidla, avšak dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla pozitivní, přístroj naměřil 0,60 promile alkoholu v dechu. „Řidiči byla zakázána další jízda, řidičský průkaz mu byl na místě zadržen. Policisté věc postoupili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení,“ doplnila policistka Michaela Richterová

Po smyku skončily řidičky shodně se svým vozem ve stromě

Hned ke dvěma dopravním nehodám došlo v posledních dnech mezi Rakovníkem a Pavlíkovem a obě mají velmi podobný průběh. První způsobila třiapadesátiletá řidička, která řídila osobní vozidlo Renault po silnici č. II/233 ve směru od obce Pavlíkov na Rakovník, při projíždění prudké pravotočivé zatáčky pravděpodobně nezvládla vlivem nepřiměřené rychlosti na mokrém povrchu silnice řízení, dostala s vozidlem smyk, vjela vpravo mimo silnici, kde přední částí vozidla narazila do stromu. „Řidička byla na místě dopravní nehody prohlédnuta lékařem, který nezjistil žádné zranění,“ konstatovala policejní mluvčí Michaela Richterová. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun.

Vlivem nepřiměřené rychlosti došlo u Pavlíkova i k druhé nehodně, kterou tentokrát způsobila padesátiletá řidička vozu Citroen. Žena v pravotočivé zatáčce na mokré vozovce dostala smyk, vjela do protisměru, kde se střetla s osobním vozem Opel. Nárazem došlo k odmrštění Citroenu na strom. „Celková škoda byla vyčíslena na 150 tisíc Kč, dechové zkoušky byly u obou negativní, řidička utrpěla lehké zranění, se kterým byla převezena do rakovnické nemocnice,“ doplnila policistka Michaela Richterová.

Smyk na mokré vozovce dostal i mladík u Hořoviček

Škodu ve výši 200 tisíc Kč způsobil jednadvacetiletý řidič, který na silnici č. I/6 v katastru Hořoviček v klesání levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost mokré silnice, vjel vpravo mimo komunikaci kde zachytil o svodidlo a skončil v příkopu. „Lustrací bylo zjištěno, že vůz nemá platnou technickou prohlídku, která skončila letos v červenci. Dechová zkouška byla negativní a ke zranění nedošlo,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Dal si dva čaje s tvrdým alkoholem a nezvládl řízení

Dva čaje s tvrdým alkoholem údajně vypil jednatřicetiletý řidič, který se svým vozem skončil v příkopě. Stalo se tak na silnici č. I/6 ve směru od Karlových Varů na Prahu před křižovatkou na obec Nová Ves. Muž nezvládl pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti a požitého alkoholu po projetí táhlé pravotočivé zatáčky na mokré vozovce řízení vozidla, dostal s ním smyk a vjel do pravého silničního příkopu. „Na místě byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s hodnotou 0,90 promile. Řidiči byl na místě dopravní nehody zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda,“ přiblížila policejní mluvčí Michaela Richterová. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc Kč.